Film Avatar vyšel už před deseti lety. To je už pěkných pár let. Za tu dobu jsme se dočkali pouze jedné jediné hry, která by se o tento svět opírala - James Cameron’s Avatar: The Game. Nemůžeme říct, že by dopadla úplně skvěle, mezi uživateli si většinou drží průměrná hodnocení. Ani to ale Ubisoft nezastavilo před tím, aby v roce 2017 oznámil další Avatar titul.

O ní jsme se při oznámení nedozvěděli žádné další informace, spekulovalo se ale, že bude navazovat na druhý díl filmové série. Ten ale byl už několikrát odložen a Ubisoft se ke hře za ty roky nijak nevyjádřil. Hráči tak pochopitelně považovali projekt za zrušený. Jak se ale nyní od webu ScreenRant dozvídáme, není tomu tak.

Redaktoři tohoto webu se totiž zúčastnili odhalení nové expanze do The Division 2, které má na starosti Ubisoft Massive, tedy stejné studio, které stojí i za vývojem Avatar hry. V rozhovoru s Jesperem Karabanovem se redaktoři mimoděk zeptali i na to, jestli vývoj této hry stále pokračuje. Karabanov odpověděl „Ano, ale nemohu o tom mluvit.“

To je bohužel vše, pro fanoušky série je to ale rozhodně dobrá zpráva. Otázkou zůstává, proč Ubisoft o hře stále mlčí a popřípadě kdy se dozvíme další informace. Obáváme se, že to bude až s vydáním Avatara 2.