Umělá inteligence zaznamenala další úspěch. Firma OpenAI porazila se svou AI světové šampiony Dota 2. Zápas se konal v San Franciscu a znamenal ukončení soutěže OpenAI Five Finals, která měla veřejnosti ukázat schopnosti umělé inteligence naprogramovanou právě OpenAI. Ve finále se proti sobě postavili boti vedení umělou inteligencí a šampioni z The International, tým OG.

A stalo se nečekané. AI, které ještě v srpnu prohrálo proti mnohem horšímu týmu, nyní porazilo světové šampiony, a to 2-0. Pokud máte zájem, můžete se na zápasy podívat zde.

Co bude dále? OpenAI ještě plánuje veřejnou „arénu“, kam se může přihlásit každý a pokusit se o zdolání těchto botů. Výzkum ale vedl zejména k posunu technologie umělé inteligence. Dota 2 je velice komplexní hra s mnoha proměnnými, slouží tak jako velice dobrý „pokusný králík“. Jak říká Sam Altman, spoluzakladatel OpenAI, firma umělé inteligenci pouze řekla, jak se má učit a ne to, jak hrát. Dle Sama v tuto chvíli neexistuje hra, kde by systém OpenAI nedokázal překonat člověka, což je celkem strašidelné. V budoucnu se nabrané zkušenosti a vědomosti použijí zejména pro robotický průmysl.