Známá organizace Esport Entertainment Association (ESEA), která je úzce spjata s profesionální scénou a pořádáním turnajů ve hře Counter-Strike: Global Offensive, potvrdila, že ke konci roku 2016 došlo k obrovskému úniku dat z její databáze.

Už 30. prosince informovala o možném napadení a nyní potvrzuje, že se hackeři dostali celkově k 1 503 707 záznamů z webových stránek. 

ESEA

 

Tyto záznamy obsahují osobní informace jako jména, bydliště, časy přihlášení, e-mailové adresy, data narození, telefonní čísla a další. Rovněž se v databázi nacházely i hashové záznamy hesel a odpovědí na otázky pro obnovení hesla.

Hacker požadoval za mlčenlivost a nezveřejnění údajů výkupné ve výši 100 000 USD. ESEA však tuto částku odmítla zaplatit. Odvolává se na skutečnost, že ani uspokojení požadavku hackera by nedávalo jednoznačnou záruku zachování údajů v utajení. 

 

Jako hlavní krok k nápravě tedy vnímá nahlášení události příslušným institucím pro vyšetření, zvýšení úrovně bezpečnostních opatření v již identifikovaném problému, který únik umožnil, a informování svých klientů.

Pokud jste sami služby webu ESEA využívali, doporučujeme situaci nepodceňovat a udělat řádnou revizi svého zabezpečení.