Dne 20. listopadu vydalo Riot Games skrze oficiální twitterový účet Valorant Champions Tour oznámení o suspenzi kouče Roba „Robwiz“ Kennedyho v reakci na situaci, která se odehrála předešlý den během finálového zápasu nižšího bracketu šampionátu v Game Changers.

Proti týmu Shopify Rebellion GC stál tým Cloud9 White. Hra skončila výhrou Shopify Rebellion GC 2:0, když tedy tým spolu s koučem výhru oslavoval, kamera ukázala mimo jiné také kouče ukazujícího zdvižený prostředníček směrem ke svým protivníkům.

Zde se na to můžete podívat z pohledu streamera Tarika:

Riot Games zareagovalo okamžitě, a to vydáním prohlášení na Twitteru:

Dle něj kouč Shopify Rebellion GC gestem porušil soutěžní pravidla fair play a sportovního chování, důsledkem čehož se musí zdržet účasti na dalším zápasu svého týmu a zároveň také zaplatit pokutu.

Ze strany diváků se na Riot Games i na kouče Shopify Rebellion GC snesly smíšené reakce. Většina rozhodnutí Riot Games, které je podle nich nekonzistentní, odsuzuje, jelikož se jedná o grandfinálový zápas, a tak je rozhodnutí neférové i pro hráčky týmu; zároveň tvrdí, že takovým gestem se týmy běžně popichují. Někteří ale s rozhodnutím Riot Games souhlasí a vyjadřují zklamání nad chováním kouče vzhledem k tomu, že se jedná o první mezinárodní turnaj ve Valorantu pro ženy a minoritní gendery, který by měl především zajistit bezpečný prostor pro tyto hráče.

K rozhodnutí Riotu se vyjádřili i někteří streameři a profesionální hráči, například Tarik, kterému sankce připadá až moc tvrdá a stačilo by podle něj napomenutí. Svůj názor odůvodňuje tím, že se během zápasu oba týmy navzájem provokovaly.

Reakce přišla například i ze strany TenZe, který na tweet odpověděl dvěma otazníky.

Kritika na Riot Games v oblasti trestání nedodržení pravidel ze strany diváků přichází poměrně často, je ale i tato opodstatněná? To už je asi na uvážení každého, tak či tak bude ale muset tým Shopify Rebellion GC odehrát svůj grandfinálový zápas za nepřítomnosti jejich kouče.