Fanoušci kompetitivních stříleček měli poslední dny opravdové žně. Nejen, že vrcholilo ESL Pro League, zároveň se rozjel další mezinárodní offline turnaj ve Valorantu. My se nyní můžeme podívat, kolik diváků konkurenti přilákali.

Start ESL Pro League Season 14 byl extrémně zajímavý pro české diváky. Na turnaj se totiž probojovali Sinners, kteří ve skupině B bojovali například proti G2 Esports, OG a Virtus.pro. Jejich jediná výhra přišla hned v úvodním zápase proti G2.

Nejvíce pozornosti na turnaji lákal celek NAVI. Jejich zápasy patřily mezi nejsledovanější. Finále proti Vitality si v jeden moment zapnulo 758 567 unikátních diváků.

ESL Pro League v průměru sledovalo 133 908 diváků a odvysílalo se celkem 222 hodin. Diváci celkem nasledovali 29 671 700 hodin.

Během závěrečné fáze EPL odstartovalo VCT Masters: Berlín. Tento offline turnaj zařadil nejvyšší rychlost hned na úvod. Favoriti Sentinels z Ameriky totiž vyzvali evropský celek G2 v neděli ve večerních hodinách. Výsledkem bylo podle webu escharts.com celkem 808 283 unikátních diváků v jeden moment. Jde přitom o zápas ze základních skupin.

Průměrný počet diváku se v případě VCT Masters: Berlín drží na slušných 435 214 divácích. Je ovšem nutno podotknout, že bylo odvysíláno pouhých 28 hodin, tudíž bylo lehčí udržet vyšší průměrný počet diváků.

Fakt, že obě hry přilákaly přes 750 tisíc diváků ukazuje, že mezi kompetitivními střílečkami je místo pro dva tituly.