Poslední hrací týden je za dveřmi a závěr východoevropské regionální ligy East: Surge snad nemohl být vyrovnanější. Jediným týmem ze hry jsou bohužel čeští Entropiq, kterým se ani druhá účast v této prestižní lize nepovedla.

Ze zbylých týmů ale ve hře zůstávají všichni. Každý si může ještě účast zajistit, a nebo o ní naopak přijít. Neslavné výsledky dalších českých zástupců z posledních týdnů jim bohužel do nadcházející řeže nedávají úplně nejlepší výchozí pozici, šance ale stále mají ve svých rukou.

Polský tým NOM Esports, v jehož barvách hraje i ostřílený Čech Hitch, má před sebou dva velmi rozdílné zápasy. V prvním z nich si došlápnou na beznadějně poslední český tým Entropiq, který zatím dokázal uhrát jedinou výhru. Další zápas NOM odehraje s překvapením turnaje, nováčky ze Z10, kteří zatím hájí první místo, už ale nejsou stejně suverénní, jako na začátku.

V posledním týdnu navíc potkal NOM nečekaný zádrhel. Unikla velmi nevybíravá komunikace s rasistickým podtextem hráče kamo. Tým ho okamžitě suspendoval a celou věc podrobí šetření, jejich vyjádření si můžete přečíst zde. Náhradou za kama nebude nikdo jiný, než Hitchův bývalý spoluhráč z eSuby, Drahomír "Bobyss" Pohořalý. 

Posledním českým želízkem v ohni je tým Enterprise. Díky jejich klopýtnutí si Entropiq minulý týden připsal první výhru sezóny, tak snad se tento týden povede lépe. Utkají se s dvojicí polských týmů Anonymo Esports a TENSTAR. Půjde o přímé postupové souboje, neboť všechny tři týmy se nachází v tabulce hned za sebou a dělí je od sebe jediná výhra.

Následující zápasy rozhodnou o úspěchu, či neúspěchu celé sezóny. Držte tedy našim hráčům palce a dorazte i na stream. První zápas s českou účastí začíná už ve středu v 18:00.