Dříve bylo časté, že se hry musely kupovat a aktivovat pouze na určitém území. Často se s tím potkáte na tzv. šedém trhu, kde se prodávají levné hry, které ale můžete aktivovat pouze v Rusku, Turecku apod. V těchto zemích jsou totiž hry mnohem levnější kvůli zdejší finanční situaci. 

A to stejné fungovalo i v Evropské Unii až do roku 2018. Minulý rok totiž v Evropské Unii vešlo v platnost nařízení, které nedovoluje blokovat aktivační klíče na základě území. Valve se ale společně s Bandai Namco, Capcomem, Focus Home, Koch Media a Bethesdou dohodlo na tom, že se určité klíče nemohou prodávat mimo určené země, a to i přes toto nařízení.

V rámci EU to bránilo zejména hráčům z Británie, Německa a podobných "bohatších" zemí nakupovat hry z "levnějších" částí EU jako je Česká republika, Slovensko, Polsko apod. U nás je totiž poměrně časté, že se fyzická kopie hry prodává levněji, než na Steamu. 

To se ale nelíbilo Evropské komisi, která si v tuto chvíli vyžádala vyjádření všech subjektů. Zatím se vyjádřilo pouze Valve, které tvrdí, že se geo-blokace her týká pouze tří procent veškerého obsahu na Steamu, z toho žádný ale nepatří přímo pod Valve.

Pokud firmy své praktiky nezmění nebo je dostatečně neodůvodní, mohou dostat pokutu až 10% z celosvětového ročního příjmu. Například Valve si podle informací od SteamSpy vydělalo za rok 2017 přes 4.7 miliardy dolarů pouze za prodej her, do této částky tedy nejsou započteny ještě příjmy za DLC, mikrotransakce apod.