Společnost Valve se rozhodla řešit otázky, která se týkají zabezpečení poměrně neobvyklým způsobem. Už více jak půl roku vyplácí takzvaným "Etickým hackerům" poměrně solidní peníze za odhalení jakékoliv trhliny v zabezpečení všech jejich domén a aplikací. Tato informace přišla v minulém týdnu, protože do té doby byl příspěvek normálním uživatelům nedostupný. 

Odměny vyplácí pomocí stránky HackerOne, což je komunita "Etických hackerů", která se zaměřuje na hledání chyb v zabezpečení, aby předešla zneužit. Valve vyplácí odměny v poměrně rozsáhlém měřítku. Za odhalení méně závažných trhlin můžete dostat až 200 dolarů, pokud však odhalíte nějakou závažnější chybu, můžete se těšit na minimálně 2 000 dolarů na vašem účtu, což už je solidní suma.

Jedna poměrně důležitá informace, i když tento program zahrnuje hry, jako jsou CS:GO, Dota 2 nebo Team Fortress 2, tak nahlašování bugů nebo špatných mechanizmů ve hře neodměnuje, zaměřuje se čistě na problémy v zabezpečení. Nahlašovatelé také musí dodržovat poměrně striktní instrukce. I přesto se však od doby, co se Valve k tomuto kroku uchýlilo, rozdalo něco přes 100 000 dolarů za 180 nahlášených chyb. Takže pokud ještě hledáte nějakou brigádu na léto, tak tohle je docela solidní přivýdělek.