Na začátku minulého týdne jsme vás informovali o tom, jak výborně si nová akční hra na hrdiny od Capcomu Monster Hunter: World vede v prodejích. Čísla hovořili pouze o krabicových verzích ve Velké Británii. Dnes budeme o něco konkrétnější, vývojáři se totiž pochlubili konkrétním počtem kopií, kolik jich ode dne vydání, to je 26. ledna, stihli prodat.

Napříč oběma platformami, tzn. PlayStationem 4 a Xboxem One se prodalo už 6 miliónů kusů. Pokud jste o hře dosud neslyšeli, asi si říkáte, proč u tak úspěšně prodávaného titulu nezveřejňujeme také počet prodaných kopií na počítače. Není to možné, pro PC hra ještě není k dispozici, její vydání je naplánováno na podzim letošního roku. Vy si ji však můžete předobjednat na stránkách czc.cz.

Kromě všech těchto statistik se hra může pochlubit i titulem nejstahovanější hry z PlayStation Store za měsíc leden (zbylý žebříček zde). V celkovém součtu se za pouhé tři týdny hra stala nejúspěšnější hrou od studia Capcom. Není divu, když v tuzemských i zahraničních recenzích si hra vede opravdu výborně, viz skóre 91 a 93 z metacritic.