Svár kvůli Minecraftu byl důvod velikého bombového hoaxu v UK. Ovlivněné byly stovky škol a některé dokonce musely být evakuované.
Nebylo to však nic jiného než nepovedený pokus způsobit, aby byl konkurenční server zakázán za obtěžování.

24 tisíc výhružných emailů bylo posláno, aby to vypadalo, že pochází z Minecraft serveru zvaného VeltPVP. Zástupce Veltu tvrdí, že jejich konkurence je chtěla poškodit spojením s ilegálními činnostmi. Carson Kallen, ředitel Veltu, prohlásil, že je často terčem "Swattingu" - nebezpečné praktiky nepravdivého nahlášení kriminální činnosti za účelem zaslání jednotek policie do domu oběti. Swatting již má několik obětí.

Jeden z můžů, kteří opravdu stáli za šířením výhružné zprávy, uvedl, že je hrozné, že jejich hrozby vyděsili školní děti a pochopil by, kdyby byl zatčen. Obvinil VeltPVP z jejich vlastní podlosti. Prohlásil totiž, že VeltPVP se účastnili DDos útoků na konkurenční servery. Kallen (pochopitelně) označil toto prohlášení za naprosto nepravdivé.

Naštěstí nikdo nebyl zraněn a policie ujistila veřejnost, že se jednalo jen o plané výhružky. Školy obdržely bezpečnostní rady.