Již od 10. července máme šanci sledovat zápasy druhého majoru ve Valorantu v tomto roce. Group Stage ­– první část Valorant Masters v Kodani – máme za sebou, a tak by nebylo na škodu se podívat, jak si jednotlivé týmy vedly. Mezitímco se do play-off automaticky dostaly 4 týmy, které v lokálních Challengers skončily na prvním místě, zbývajících 8 týmů si musí postup do play-off vybojovat ve skupinových zápasech. Týmy byly rozděleny do dvou skupin: skupina A obsahovala týmy OpTic Gaming (NA), Guild Esports (EMEA), LOUD (BR) a KRÜ Esports (LATAM), skupina B pak FunPlus Phoenix (EMEA), XERXIA Esports (APAC), DRX (KR) a NORTHEPTION (JP).

Velmi úspěšně se napříč skupinou A probojoval evropský Guild Esports, který na velice těsných mapách porazil americké vítěze minulých Masters OpTic Gaming 2:0, a poté také KRÜ Esports, a to s výsledkem 2:1, kdy na dvou mapách dokonce došlo k přesčasům. Těmito výhrami se tedy zasloužili o postup do play-off. Je nutno vyzdvihnout výkon trexxe, který v těchto zápasech pro Guild hrál Raze a KAY/O. Z týmu má nejvyšší ACS, konzistentně získával nejvíce killů a také má poměrně velký počet assistů.

Ačkoli se OpTic Gaming dostali do eliminačního bracketu již po první hře, nenechali se rozhodit a následně porazili LOUD se skóre 2:1. Proti KRÜ Esports předvedli bezchybný výkon a se skóre 2:0 se tak kvalifikovali do play-off.

Podobně skvělý výkon jako Guild Esports předvedli ve skupině B korejští DRX. V prvním zápasu proti NORTHEPTION vyhráli 2:0 s tím, že na druhé mapě Bind dokonce vyhráli 13:1. V dalším kole se setkali s evropskými FunPlus Phoenix, DRX byli ale přece jen o trochu lepší a vyhráli 2:1, čímž si zajistili místo v play-off.

Tým FunPlus Phoenix sešel s jednou výhrou a jednou prohrou do eliminačního bracketu, kde se postavili proti NORTHEPTION. Tento tým již před začátkem samotných Masters narazil na značné komplikace, když jejich hráč SUYGETSU kvůli problémům s vízem nemohl přijet do Kodaně a odehrát s týmem zápasy. Namísto něj nastoupil SEIDER, který dosti úspěšně zaskočil na roli controllera vzhledem k tomu, že NORTHEPTION nakonec porazili 2:0. V play-off budou hrát druhý zápas, bohužel ale ještě bez SUYGETSU. Budeme jim držet palce, ať se dostanou co nejdál a zahrají si alespoň v původní formaci!

Zde se podívejte na highlighty z posledního dne Group Stage:

Na FunPlus Phoenix v play-offu čekají právě FNATIC, výherci evropských Challengers. Před nimi se ale ještě Guild Esports postaví proti asijskému týmu Paper Rex. V třetím zápase se proti sobě postaví latinskoamerický Leviatán a DRX. Čtvrtý zápas pak bude čistě severoamerický – tam si proti sobě zahrají XSET a OpTic Gaming. Týmy, které první zápas prohrají, ještě nemusí zoufat, protože se pouze posunou do nižšího bracketu, odkud ještě budou mít šanci se probojovat do grandfinále.

Play-off začíná 14. července, od 22. července se pak hrají finálové zápasy vyššího a nižšího bracketu, a 24. července nás nakonec čeká grandfinále. Právě tyto finálové zápasy mezi 22. a 24. červencem budou odehrány v přítomnosti živého publika, takže pokud se samotné akce neúčastníte, určitě se nezapomeňte naladit na živá vysílání.