Mnoho vývojářů bojuje proti pirátství, protože jim pak unikají výdělky za hru, jejíž vývojem strávili několik let. Vliv pirátství na peněženky vydavatelů je obrovský a nejde jen o peníze. Pirátství ovlivňuje i vstup některých her na všechny platformy. Setkáváme se i s případy, kdy vývojáři raději svou hru vydají na konzole, kde je pirátství minimální, než aby čelili tomuto problému na PC. Vývojářské studio Acid Wizard proto k pirátství přistoupilo poněkud praktičtěji. Jejich Darkwood vyšel v Early Accessu na Steamu v roce 2014 a sbíral spíše průměrná hodnocení. Vývojáři ale hru dále vylepšovali a nyní vyšla na Steamu v plné verzi.

Pak se stalo něco velmi nečekaného. Vývojáře oslovil chlapec, který nákup hry na Steamu zrušil z důvodu nedostatku financí od rodičů, což jim vnuklo velmi zajímavý nápad. Hru umístili na The Pirate Bay, aby si ji mohl kdokoliv zdarma zkusit. Okomentovali to tak, že mají hodně emailů žádající o hru zdarma, tak ať si ji lidé stáhnou přes bezpečný odkaz na torrent web. Zároveň prosí hráče, kteří si hru mohou dovolit, aby ji zakoupili na Steamu. K tomuto rozhodnutí hodně pomohlo to, že mnoho klíčů, o které lidé v emailech žádají jak pro streamování, tak pro recenze, končí na šedém trhu - např. G2A. To rozhodně vývojáři nehodlají podporovat. Také dávají vědět, aby se lidé těmto službám vyhnuli a nepodporovali šedý trh s hrami, který ničí herní průmysl přímo u jeho nejdůležitější části - u tvůrců her.

Lidé toto gesto samozřejmě přijali velmi dobře a spousta jich slíbila, že si hru nejprve stáhne, vyzkouší, a když se jim bude líbit, tak si ji koupí na Steamu. Tento krok navíc také velmi pomohl marketingové kampani studia, protože zviditelnit se není v dnešní době zas tak úplně jednoduché.