Na náměty Sea of Thieves vzniklo několik komiksů, novel či kusů oblečení. Nově se k tomuto merchi přidá i desková hra typu Dungeons & Dragons, která vyjde pod křídly Mongoose Publishing. Hra ponese jméno The Sea of Thieves Roleplaying Game a dle Mongoose půjde o velké dobrodružství, kde se hráči budou předhánět při hledání pokladů či spolupracovat na úkolech od společností ze hry.

The Sea of Thieves Roleplaying Game nebude typická desková hra, půjde o hru podobnou Dungeons & Dragons, zábavu si tedy budou muset vymyslet sami hráči. Mongoose jim dodá PDF knihu s pravidly, hráči se musí rozdělit na game-mastera a piráty.

Pokud chcete ještě umocnit svůj zážitek, můžete si zakoupit i fyzickou kopii této hry, která bude kromě základní knihy s pravidly obsahovat také knihu s kampaní, mapu, pirátské kartičky, tokeny, kostku a hrací kartičky, jež napomohou se správným uchopením herních mechanik. Tato edice bude stát 80 dolarů (cca. 1900 korun) a její odesílání začne v říjnu, samotná PDF kniha vyjde na 40 dolarů (cca. 1000 korun) a po zakoupení je ihned přístupná.