Nabízíme vám několik dalších fotek švédských středních tanků přímo z bojiště. Jistě víte, že jsou tyto stroje momentálně testovány. Přednostně se do hledáčku vývojářu dostala nová mechanika obléhacího režimu. Vlastně není tak úplně nová, jelikož se již objevila u švédských stíhačů tanků, nicméně u středních tanků se tato mechanika zapíná a vypíná automaticky. Zapnout by se měla ve chvíli, kdy rychlost tanku klesne pod 10km/h a vypnou když rychlost tanku naopak stoupne nad 20km/h.

UDES 14 Alt 5

Jeden z návrhů tanku UDES 14, který Bofors představil. V tomto projektu bylo naplánováno použití automatického systému nabíjení kanónu a hydraulického zavěšení. Byla také předpokládána možnost manuálního nabíjení. Tento stroj nepřesáhl fázi návrhu, byly vytvořeny pouze náčrtky. 

UDES 16

Stroj je rozšířením koncepce projektu Hägglunds UDES 14E2. Tento tank měl být charakterizován sníženou siluetou a měl být vybaven 105 mm dělem s novou nabíjecí mechanikou. V roce 1974 byla další práce na vozidle spojena s obdobnými pracemi společnosti Bofors. V důsledku této fúze byl vytvořen projekt UDES 15/16. Žádný prototyp tohoto stroje nebyl ale vytvořen. 

 

UDES 15/16

Další zdokonalení tanku UDES 15. V projektu byly použity nejlepší prvky ze stroje UDES 15 (Bofors) a UDES 16 (Hägglunds). Projekt se nakonec stal základní variantou švédského tanku v tradičním systému, poté se ale rychle přepracoval na variantu s bezpilotní věží (řízené dálkově). Byl vytvořen model v plném rozsahu. Řešení vytvořená pro UDES 14 byla použita v příštích švédských projektech.