Přinášíme vám překlad nejdůležitějších otázek z edice Q & A reddit, "Ask Me Anything", takto sekce proběhla již před několika dny. Otázky zodpovídá Maksym Czuwałow, provozní ředitel World of Tanks a Andrey Biletsky, kreativní ředitel World of Tanks.

Frontová Linie

Otázka: Plánuje se režim „Front Line“ pro vozidla jiná než osmého tieru?

Chceme počkat na účinky první sezóny a teprve pak se rozhodneme, jak bude vypadat druhá. Tato možnost je zvažována.

Otázka: Jaká řešení budou implementována pro kolová vozidla v režimu „Front line“?

Problém je širší než jen kolová vozidla, týká se lehkých tanků obecně (vzhledem k tomu, že jsou rychlé a obtížně zjistitelné). Abychom to vyrovnali, změnili jsme pravidla (v lehkých tancích místo tří slotů pro bojové rezervy zůstala pouze jedna). Nyní zhodnotíme, jak to situaci ovlivnilo.

Otázka: Plánujete v budoucnu vytvořit statistiku "Front Line", abyste mohli posoudit efektivitu daného hráče?

Pracujeme na tom.

Otázka: Jaké vyvažovací opravy plánujete na mapě? Například, bod B se obsazuje velmi snadno, dělostřelectvo od bodu B nemůže zachytit základní okupační body. A bod C je zase velmi obtížný.

Přiznáváme, že v některých databázích se věci nedaří dobře, ale vyvažování by vyžadovalo úpravu mapy. Bude to možné, ale pouze v příští sezóně.

Otázka: Budou pro režim "Front Line" další mapy?

Ano, nová mapa bude určitě. Brzy si ji hráči budou moci vyzkoušet.

Hodnocené bitvy

Otázka: Poslední sezóna hodnocených bitev stála hodně času a nervy i dobrých hráčů. Plánují se změny?

Ano, ty budou především v kvalifikaci. Změny ve zkušenostech s rolí budou provedeny ve vztahu k výsledkům minulé sezóny.

Otázka: Budou v hodnocených bitvách rozdíly? Například z hlediska osobní klasifikace?

Takovou možnost zatím neplánujeme. V této sezoně nebudou žádné podobné změny pravidel. Možná v budoucnu.

Klany

Otázka: Jaké jsou vaše plány na fungování klanů?

Budeme i nadále rozvíjet vazalský systém, zvyšovat význam velikosti území, které je obsazeno na globální mapě, a povzbuzovat klany, aby zapojili neklanové hráče do aktivit klanů.

Otázka: Změníte funkci chatu ve hře, abyste zjednodušili život klanových hráčů a komunikaci v pevnosti a na globální mapě?

Existují plány na příští rok, spolu s kompletní změnou chatu.

Otázka: Je možné zadat exportní statistiky hráčských statistik pro zakladatele klanu ve formátu, který je vhodný pro analýzu, aby bylo možné posoudit výkon hráčů a zavést některé pobídkové systémy?

Díky za tuto otázku, přemýšlíme o tom.

Tanky

Otázka: Plánujete rozšířit stávající linky ve hře o nová vozidla?

Velmi bychom to chtěli, záleží na tom, jak úspěšně budou naši historici a výzkumníci prozkoumávat archivy.

Otázka:  Řekněte mi o svých připravovaných plánech na změnu vlastností vozidel. Ve hře je spousta tanků a hráči vždy považují své nejoblíbenější za nejslabší a zpravidla ty náročnější dostávají okamžité buffy

Děkuji! Rozumíte našemu rozčarování. “V současné době pracujeme na Sandboxu, zkoumáme zcela nový přístup k rovnováze ve hře. Ten, který je založen na pokusu lépe určit funkčnost různých typů střel. Pokud se to osvědčí, může to být začátek nejvážnější a největší rebalance v historii hry. A pokud se něco pokazí, vrátíme se k systému postupných a částečných změn vlastností vozidel. Jaké změny by to ale byly, to ještě neřekneme. Raději věříme, že nový přístup k rovnováze se ukáže jako dobrý, dojde k rebalanci a hra na všech typech strojů bude zajímavější a jednoduše lepší.

Otázka: Existuje nějaký buff pro staré tanky, včetně prémiových?

Ano, je to jeden z cílů, které jsme si stanovili při testech nového vyváženého přístupu, který probíhá na supertestu.

Otázka: Budou ve stromech České republiky, Itálie, Japonska a Polska nějaké další vývojové linie?

Nějaké materiály pro takovou věc máme, ale bohužel ne pro všechny tyto národy. Momentálně pracujeme na řadě japonských stíhačů tanků a hledáme podobné příležitosti pro české a italské stromy. Jakmile narazíme na něco konkrétního, dáme komunitě vědět.

Kolová vozidla

Otázka: Plánuje se zavést kolová vozidla jiných národů?

Prozatím pozorně sledujeme, jak kolová vozidla pracují a zároveň hledáme historické materiály. Pokud vše půjde podle plánu, pak příští linie, který obdrží kolová vozidla, bude Velká Británie.

Otázka: Je to možné, aby se kolová vozidla zastavila po výstřelu v kruhu? V případě takových zásahů velmi často jsou bez poškození.

Ale to je charakteristický rys kolových vozidel. Ztráta kola nemá za následek úplnou ztrátu mobility.

Dělostřelectva

Otázka: Změní se princip činnosti HE granátů pro dělostřelectvo? Změní se ohromující mechanika?

Uvažujeme o alternativních variantách akce HE munice, to je jedna z věcí, které testujeme jako součást "Sandboxu" a nového přístupu k vyvážení munice (a tanků jako takových). V aktuální iteraci nedošlo k žádným změnám v rozsahu působení střel HE, budou přeneseny do dalšího testu. Jsme spokojeni s mechanikou omračování po posledních změnách, neplánujeme žádné další změny.

Otázka: Jsou plánovány další dělostřelecké linie pro Čínu, Japonsko nebo Československo?

Provádí se práce v této oblasti. Jakmile se dozvíte více konkrétních informací, podrobnosti vám předáme ihned.

Otázka: Bude v rámci čety viditelný čas znovu nabitého dělostřelectva, aby se zlepšila koordinace v bitvě?

Velmi zajímavý nápad, přemýšlíme o tom.

Vozidla s preferenčním MM

Otázka: Plánujete buff preferenčních prémiáků?

Každopádně se bude opakovat rovnováha nízkých a středních vrstev. Doufáme, že to všechno půjde udělat současně jako součást nového přístupu k vyvážení, který je v současné době testován v karanténě.

Otázka: Vidíte práci na vozidlech s preferenčním MM jako dokončenou?

Práce na vyvážení jen tak neskončí. Balancování ve WoT je jako renovace, nemůžete ji dokončit, můžete ji pouze pozastavit/zastavit ?

Prémiová vozidla

Otázka: Kdy se objeví tanky za dluhopisy?

Z funkčního hlediska byl obchod prakticky připraven k zavedení, ale ve zkušební fázi vznikly technické problémy. V současné době na nich pracujeme a doufáme, že je brzy vyřešíme.

Otázka: Existují plány pro AMX CDC buff? V současné době není příliš konkurenční.

Takové plány zatím nemáme. Ale jak jsme již řekli, testujeme nový přístup k vyvážení hry na "Sandboxu". Pokud budou testy úspěšné, všechna vozidla jsou postupně vyladěna.

Otázka: Objeví se ve hře tanky z "Valkyria Chronicles"?

Přemýšlíme o tom. Prozatím jsme se omezili pouze na asijský server, kde tyto tanky již fungují. Je to specifický server, kde je historičnost a realismus hry pro hráče rozhodně méně důležitá než v jiných regionech.

Otázka: Jak rychle můžeme očekávat prémiová vozidla IX a X tieru? Jakou cenovou politiku očekáváte?

V současné době neplánujeme zavádět vozidla třídy X nebo vyšší úrovně. Za těchto podmínek bylo nejlepším řešením vozidlo kategorie VIII. Uplynul čas, hra rostla a prémiová vozidla ne. V současné době, 7. stupeň "vyšel z módy" a není považován za vysoký, také "osmičky" z "téměř top" vozidel se proměnil ve "střední úroveň". Pokud jde o „devítky“, nedávno jsme oznámili vozidlo třídy IX pro „Front Line“ a Ranked Battles. Proto provádíme testy týkající se relevance a bezpečnosti zavádění takových vozidel jako prémiových vozidel. O cenové politice zatím ani nepřemýšlíme.

Otázka: Bude možné udělit status "premium" obyčejným tankům?

Takovou možnost zvažujeme.

Otázka: Plánujete dát hráčům sběratelům možnost koupit vzácné tanky?

Ano, tuto možnost plánujeme realizovat pomocí obchodu s dluhopisy.