Ministerstvo školství odpovědělo na návrh generálního ředitele Institutu pro rozvoj internetu (IRI) Sergeje Petrova zavést nepovinné lekce elektronického sportu na školách jako experiment v letech 2020–2025. Ústav poznamenal, že vzdělávací organizace se mohou samostatně rozhodnout o zařazení volitelných tříd do učebních osnov.

Toto je pokračování článku, který zkoumá ruské expertní rozhodnutí přidat mimo jiné některé kreativní / MMO hry jako World of Tanks a Minecraft a uvést je do školních osnov.

Ministerstvo připomnělo, že kromě povinných předmětů mohou školy do učebních osnov zahrnout i další třídy, které mohou být pro studenty zajímavé.

"Věřím, že pozice ministerstva školství je poměrně vyvážená: podívejte se na zájem a ochotu škol těmto volitelným předmětům," řekl novinářům Dmitrij Smit, prezident Ruské federace počítačových sportů.

22. srpna IRI navrhlo ministerstvu školství, aby zavedlo volitelné hodiny elektronického sportu na školách, včetně Dota 2, CodinGame, FIFA 19, Hearthstone, Minecraft a World of Tanks. Podle Petrova tyto hry přispívají k rozvoji strategického a kreativního myšlení, logiky a rychlosti reakce a také dávají základní dovednosti týmového hraní.