Kromě Xbox Game Pass Ultimate jsme se dočkali také představení nové edice Xbox One S, která se zbavila optické mechaniky. Také tento produkt unikl s předstihem a dost jsme již věděli.

Xbox One S All-Digital Edition, jak se konzole oficiálně jmenuje, se začne prodávat od 7. května. Americká cena byla stanovena na 250$, což je podle Microsoftu o 50$ méně než cena Xbox One S a společnost do budoucna slibuje, že zachová minimálně tento cenový rozdíl.

V přepočtu vychází americká cenovka na zhruba 5700 Kč, a 50$ sleva potom na 1100 Kč. Jenže v eshopech běžně seženete původní Xbox One S s cenou lehce nad 5000 Kč (v případě 500GB modelu), 1TB modely s přibalenou hrou stojí o pár stovek více. Nový All-Digital Xbox One S by tak měl stát ideálně okolo 4000 Kč, čehož se asi jen tak nedočkáme.

All-Digital Edition dostala od Microsoftu 1TB disk a přibalené hry Minecraft, Forza Horizon 3 a Sea of Thieves. Nakonec neobsahuje předplatné Xbox Game Pass, jak se spekulovalo. Mimochodem Game Pass obsahuje Minecraft, Sea of Thieves a Forza Horizon 4.

Konzole se dočkala také upoutávky, kde si Microsoft dělá srandu z toho, jak “náročné” bylo konzoli vymyslet a vytvořit.