Spousta tvůrců na internetu nefušuje jen do influencerství a streamování, ale občas se uplatňují i v jiném odvětví. V našich luzích a hájích YouTubeři normálně dabují i filmy a seriály, občas se dostanou i k nějaké hře. Při vývoji nových Bulánků bylo možné slyšet Petra "Czechcloud" Žaluda, jak si bulánkuje jednu z postav – ty totiž ve hře nemluví češtinou, ale mají svou vlastní řeč. Každopádně, možnost dabovat dostala i streamerka na YouTube s přezdívkou LilyPichu.

Spolupráce Lily a Riotu

Sama streamerka patří zčásti do komunity VTuberů a občas streamuje se zapnutou kamerou v podobě animované postavičky. Nedávno na Twitteru odhalila, že dosáhla pěkného milníku a pro Riot Games nadabovala jednu z karet v Legends of Runeterra. Postava se jmenuje Disciple of Doran a pro Lily to bylo vůbec poprvé, co si namlouvání pro společnost vyzkoušela.

Postava se do hry dostala teprve před pár dny a fanoušci na Redditu spekulovali, čí hlas to vlastně slyší. Většina lidí si myslela, že je to právě LilyPichu nebo někdo s hodně podobným hlasem. Vše nakonec potvrdila sama streamerka ve svém Tweetu. Ona sama přitom karetní Legends of Runeterra nikdy nehrála.

Pro Lily to nebyla první práce v dabingu.  V minulosti fanoušci její hlas slyšeli v japonském Genshin Impact v roli Sayu, o čemž zpočátku nikdo nevěděl. Přestože zatím neodhalila, jak se k práci u Riot Games dostala, v minulosti se rozpovídala právě o dabingu Genshinu. Šla na klasický konkurz a po chvíli byla vybrána.

Lily nedávno odešla z Twitche, kde strávila dekádu, a podepsala smlouvu s YouTube Gaming. Její kariéra se pomalu rozvíjí čím dál víc a je klidně možné, že ji fanoušci uvidí v dalších rolích.