THQ Nordic přiblížilo několik nových informací ohledně očekávaného Alone in the Dark. Hra vyjde už letos, jak tvůrci slibovali a to 25. října. Prolog, který je zdarma, si můžete stáhnout na steamu už nyní.

Ke hře byli přizváni známí herci. Mezi zvučná jména patří Judie Comer (seriál Na mušce) nebo David Harbour (Stranger Things, Black Widow). Oba si střihnou roli hlavních hrdinů. Jejich herecké dovednosti se autoři nebáli využít jak k výbornému dabingu, tak k na první pohled výraznému zpracování obličejů.

Příběh by se měl točit okolo přízraku Dark Man – temného muže. Ten pronásleduje a straší jistého Jeremyho Hartwooda, strýčka jedné z hlavních postav, Emily Hartwoodové. Když Emily dostane od strýce dopis, ve kterém jí zoufale prosí o pomoc, dlouho se nerozmýšlí a vyráží za ním. Samozřejmě je vyděšená a proto vyhledá proslulého detektiva, soukromé očko, Edwarda Carnbyho, aby jí s případem trochu píchnul.

Tohle jméno si dozajista fanoušci původní série vybavují. Edward Carnby byl totiž ústřední protagonista prvních tří originálních dílů. Carnbymu propůjčil svůj hlas i obličej právě charismatický David Harbour.

Atmosféra a odkaz na původní díly

Alone in the Dark nemá být o suchých lekačkách. Autoři vyzdvihují původní myšlenku, tedy plíživý strach, málo nábojů (nebo vůbec žádné) a pocit, že čmucháte, kde nemáte. Jednoduše bude hra stavěná mnohem víc na atmosféře a prvních třech dílech, což se podepsalo na grafické stylizaci. Nemohou chybět ani puzzle, které vám trochu provětrají mozkové závity.

Soubojům proti ohyzdným potvorám temnoty se ale nevyhnete. Potyčky působí intenzivně. Využijete každý náboj, který najdete a k ruce vám bude i samotné prostředí. Hodit se budou třeba hořlavé kaluže benzínu. Ve chvíli, kdy dojdou náboje, nezbývá než sáhnout po starém dobrém boji z blízka.

Na steamu jsou aktuálně otevřené předobjednávky, ale pokud nechcete jenom čekat s rukama v klíně, můžete si zadarmo zahrát prolog. Ten má samostatný příběh, nejedná se tedy o demo hlavní hry, příběh ale osvětluje některé důležité události. Hlavním úkolem prologu je předvést vám atmosféru, základní mechaniky a uvést vás do děje.