Fenoménem posledního roku je bezesporu tzv. Battle royal mode, který zpopularizoval především titul Playerunknown´s Battlegrounds. Dostal se i do takových herních sérií jako jsou například Call of Duty nebo Battlefield. Není tedy divu, že se rozšiřuje k dalším a dalším vývojářským studiím. 

Danger Zone

Dnešním dnem se k výše zmiňovaným titulům přidala všem moc dobře známá hra od společnosti Valve - a to konkrétně Counter-Strike: Global Offensive se svým módem zvaným Danger Zone.

Jedná se o klasický Battle Royale žánr, kde byla pro tento mód vytvořena unikátní mapa zvaná Blacksite na níž proti sobě stojí 18 hráčů. Zbraně a vybavení pak musíte najít až po přistání. Avšak jsou zde různé bonusy, jejichž plněním vyděláváte peníze, jež můžete pak utratit za některé z užitečných pomůcek, které vám mohou pomoci k výhře. Nechybí zde samozřejmě klasické dropy, které vám nabídnou nějaký ten extra loot. Ve hře pak nalezneme staré, ale i nově přidané zbraně. Nyní budete moci svého protivníka vzít po hlavě kladívkem nebo pořádnou dřevorubeckou sekerou, a jestli vám to pořád nestačí, tak ho můžete vyhodit do povětří pomocí výbušniny C4.

Hra je nyní dostupná zdarma

Je tomu tak, po více jak šesti letech se CS:GO zařadilo mezi Free to play tituly. Avšak noví hráči zde budou bez tzv. Prime Statusu, což znamená, že budete moci hrát pouze s lidmi, kteří taktéž nejsou držiteli tzv. Prime Statusu. Dále nebudou mít přístup k některým speciálním předmětům nebo krabicím. A jak Prime Status získat? Jsou dvě možné cesty. První cesta je naprosto zdarma, kdy musíte dosáhnout herní úrovně 21 a propojit své telefonní číslo se svým účtem. Druhá možnost je pořízení Prime Statusu v Steam obchodě. Cena tohoto vylepšení je stanovena na 13,25€.

Do hry byla přidána také nová bedna Danger Zone s novou řadou skinů.