Ve věku 81 let zemřel dne 26. dubna Robert Krakoff, spoluzakladatel a bývalý prezident firmy Razer. Společnost založená v roce 1999 za více jak dvě dekády změnila trh s prémiovým herním příslušenstvím a ikonickou zelenou barvu nalezneme na myších, sluchátkách a klávesnicích dodnes.

Rober Krakoff v roce 1999 značnou měrou přispěl v tvorbě herní myši Razer Boomslang. Pokud jste doma tuto ikonickou myš neměli, před nedávnem si prošla zpětnou recenzí v podání kanálu Linus Tech Tips.

V době vydání byl Razer jen ochranou známkou společnosti Kärna. K osamostatnění došlo až v roce 2005, kdy Krakoff a Min-Liang Tan koupili práva na značku.

Krakoff vystupující na internetu pod přezdívkou RazerGuy byl už na první pohled srdcař. U prvních produktů žádal uživatele o přímou zpětnou vazbu, která putovala na jeho emailovou adresu. Jako levák navíc tlačil na vedení, aby společnost vyráběla myši také pro leváky. Docílil toho až po letech snažení.

V rozhovoru v roce 2009 upřímně sdělil, že velmi drahá myš Razer Mamba má s cenou 130 dolarů pouze zaujmout hráče, kteří si přesto vyberou spíše levnější modely.

Dnes Razer známe jako výrobce prémiového herního příslušenství. Kromě myší, klávesnic a sluchátek firma nabízí rovněž herní monitory, notebooky nebo třeba masku.