Poslední oficiální turnaj ze série PUBG Continental Series této sezóny s číslovkou 5 je u je u konce a tím je také rozhodnuto o účastnících největšího turnaje tohoto roku PUBG Global Championship 2021.

Evropa

Vítězem se stává tým Virtus.pro díky výhře prvního i třetího týdne a odnáší si 52 000 $. Tímto také dokázal obhájit vítězství i z předešlého PUBG Continental Series 4.

FaZe Clan se po neúspěšném prvním týdnu nakonec dokázal propracovat na skvělé druhé místo a odnést si tak skoro 30 000 $.

Pro mnohé může být překvapením, že se na bronzové příčce ocitl relativně nový tým Question Mark, ve kterém hraje Adouzie společně s DaNt3-, fate a Faultlessly. Ti si díky tomuto skvělému umístění v posledním hracím týdnu a tím pádem i v celém turnaji zajistili postup na PGC2021 pouze ze 2 (z celkových 4) kvalifikačních turnajů.

 

Severní a Jižní Amerika

Oath Gaming si v Americe odnášejí titul vítěze PUBG Continental Series 5 díky back2back výhře druhého a třetího týdne.

Na nejvyšších příčkách nesmí chybět ani jeden z nejúspěšnějších týmů na světě, Susquehanna Soniqs, kteří si odnášejí stříbrnou medaili a krásných 36 500 $.

Na třetím místě se s cenovkou 30 000 $ umisťují Dignitas ve složení Sparkingg, HoneyBadger, Shinboi a Poonage.

 

Asie

I v Asii se vítězem stal tým, který také vyhrál dva ze tří hracích týdnů a tím je tým Petrichor Road. Ti si odnesli nejvíce peněz ze všech regionů, celých 54 000 $.

Díky druhé příčce v posledním hracím týdnu se na celkové druhé místo dostal tým Multi Circle Gaming, který tak o pouhých 1000 $ přeskočil Danawa e-sports s těsnou bronzovou medailí.

 

APAC

Jediným regionem, kde se první i druhé místo muselo rozhodovat tiebreakem je region Asia Pacific, ve kterém zvítězil tým BN United, protože za celou dobu turnaje dokázali vyhrát více her něž jeho soupeř, tým ArkAngel Predator.

S minimálním rozestupem se za nimi na třetím místě umisťuje Unicorn Phoenix Da Nang s celkovou výhrou 37 000 $.

 

PUBG Global Championship 2021

Na obrázku je kompletní složení všech 32 týmů, které se účastní závěrečného oficiálního turnaje roku 2021. Pro více informací o žebříčku, ze kterého se postupovalo na tento turnaj můžete nalézt na Liquipedii.

To bohužel znamená, že v Korei neuvidíme jediného domácího zástupce PiXeL1Ka s týmem Digital Athletics ani jedinou Českou organizaci Entropiq.

Více informací o formátu se můžete dočíst v článku zde.