[CS:GO] Grandfinále IEM Katowice má své vítěze

Katowice

Nedělní program všech příznivců esportu byl tento víkend jasný. V polských Katovicích vyvrcholil turnaj IEM World Championship a my byli přímo u toho. Nejprve jsme měli možnost sledovat finálový duel nejlepších hráčů StarCraftu II a na pátou odpolední se pak těšili všichni fanoušci Counter-Striku.

Dechberoucí událost

Atmosféra grand finále byla zcela neporovnatelná s předchozímy dny. Sobotní semifinálové zápasy se nesly spíše v poklidnějším duchu. Tentokrát ale publikum šílelo. Když na stage nastoupily týmy FaZe Clan a fnatic, kotel fanoušků se rozburácel a v podstatě neutichl až do konce utkání. Výraznou podporu měli mezi fanoušky právě hráči FaZe, ale i švédské ostrostřelce přišla podpořit slušná řada příznivců. Zpívalo se, tleskalo, mexické vlny přejížděly přes tribuny a atmosféra tak udělala dojem nejen na návštěvníky, kteří se do Spodku vydali poprvé. Není taky divu - klání se protáhlo tak, že o vítězi musela rozhodnout až pátá mapa.

Katowice

Cache jako počátek

Vše odstartovalo na mapě Cache, kde FaZe ihned překonali počáteční tlak Švédů a poměrně dominantně uhráli první polovinu s výsledkem 11:4 ve svůj prospěch. O pořádnou podívanou se postarali mimo jiné třeba NiKo nebo JW. V druhé polovině se ale fnatic nezmohli na větší odpor a FaZe si tak připsalo první vítězství 16:5.

Maraton na Infernu

Při nástupu na Inferno se FaZe snažili udržet podobné tempo, což ale nevydrželo dostatečně dlouho. Z počátečního náskoku sedmi kol pro FaZe bylo rázem skóre 9:6 a v druhé polovině švédský tým postupně přešel do vedení. FaZe Clanu se z posledních sil podařilo urvat dvě poslední kola ve svůj prospěch a tím byl zajištěn první overtime. Ani ten ale o vítězi nerozhodl a přetahování týmu trvalo dál. Úspěšnější však nakonec byli fnatic, když dokázali vybojovat výsledek 22:20.

GuardiaNův Overpass

Ač se ani následující Overpass od začáku nenesl ve prospěch FaZe, o jeden z nejsilnějších momentů se postaral Ladislav GuardiaN Kovács, který dokázal vyhrát téměř neskutečný clutch, ve kterém sám odrovnal své soupeře v situaci 1 vs 5. Exploze řevu fanoušků, která se následně rozlehla napříč arénou, byla zkrátka šílená. Ani tato slovenská nálož ale Švédům nezatopila dostatečně a fnatic si nakonec připsali jednoznačné vítězství 16:7.

Mirage a comeback

Ve čtvrté mapě se FaZe opět dokázali postavit na nohy. Jejich dominantní start sice přešel do pomalejšího tempa, když do děje zasáhli JW a později flusha, nicméně přestože si fnatic dokázali nakonec připsat 11 bodů, FaZe hru dostali opět pod kontrolu a směle si připsali vyrovnávací vítězství 16:11. Další mapa rozhodne.

Katowice

Nervydrásající train

Nebylo by to pořádné finále, kdyby v posledním možném střetu nedošlo opět na overtime. Přetahovaná mezi oběma týmy pokračovala dál. I tady to byl primárně souboj mezi NiKem za FaZe a flushou za fnatic. A i tentokrát došlo na vyrovnání 15:15 a zápas nemohl být těsnější. Vyhrocená podívaná nakonec skončila posledním slovem za strany fnatic. Švédům se podařilo zarazit poslední hřebíček do rakve FaZe a připsali si tak první vítězný titul za poslední dva roky.

 

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace