[Dota2] Kiev Major kvalifikace jsou u konce

Kvalifikace na Major jsou u konce a známe tak 16 týmů, které se tam podívají. Prvních 8 týmů dostalo přímou pozvánku o kterých jsme psali v tomto článku.

Ovšem novinkou je změna kdy řecký celek opustil organizaci Ad Finem, tudíž se teď na Majoru budou prezentovat jako The Greeks.

Dalších 8 týmů se muselo dostat přes kvalifikaci která se odehrávala 10.-13. března.

Jižní Amerika

V těchto kvalifikacích se hrála jedna skupina s deseti týmy, ze kterých vyšly 4 nejlepší, kteří postoupily do play-off.

Not Today 8-1
SG e-sports 8-1
Infamous 8-1
Midas Club Elite 6-3
Vultur 4-5
Team Unknown 4-5
Mad Kings 3-6
Luccini 2-7
Union Gaming 2-7
Sacola de Lixo 0-9

Jižní Amerika byla asi nejméně divácky záživná, jelikož tyto týmy nejsou vůbec známé. U této kvalifikace byl pouze jeden slot pro toho nejlepšího aby se podíval na Major.

Play-off

V play-off dominoval tým SG-e-sports který se dostal do finále z lower bracketu kam je poslal celek Not Today, se kterými pak hráli právě ve finálem, kde už si serii pohlídali a zvítězili 2-1. 

Severní Amerika

V těchto kvalifikacích o 1 slot na Majoru bojovalo 7 týmů. A počítalo se s dominancí jednoho celku který nakonec zklamal.

Team NP 6-0
compLexity Gaming 5-1
Team Onyx 4-2
Team Freedom 3-3
is GG 2-4
FIRE 1-5
Wheel Whreck 0-6

Skupina byla dominovaná jak bylo očekáváno týmem NP a hned za ním compLexity. Další známý tým Onyx měl také dobré předpoklady k tomu umístit se dobře, což se tak stalo.

Play-off

Před zahájením play-off se očekávalo finále v podání Team NP vs Onyx/compLexity ale právě tým NP proti oběma celkům prohrál ještě před finále, a tak sen podívat se na Major skončil. Nakonec Team Onyx předvedl parádní hry a serii vyhráli 2-1.

Evropa

Evropská kvalifikace byla asi nejsledovanější a nejzáživnější, což zapříčinily hlavně nejznámější týmy.

Team Secret 8-1
B)ears 7-2
Ninjas in Pyjamas 6-3
Alliance 6-3
Cloud9 5-4
Elements Pro 5-4
4 protect five 4-5
Prodota Gaming 2-7
BeanBoys 2-7
ALTERNATE aTTaX 0-9

Očekávalo se, že skupinu vyhraje jeden z týmů Secret, B)ears nebo Alliance, což se i stalo. Tým Ninjas in Pyjamas příjemně překvapil, když skupinu končil se skore 6-3, což by si před kvalifikací troufl tvrdit málokdo. Team Secret skončil na prvním místě s jedinou prohrou, což nebylo žádným překvapením.

Play-off

V play-off se hráli opravdu parádní hry, prvním celkem nečekaným výsledkem byl zápas Alliance vs B)ears kdy podceňovaná Alliance vyhrála 2-0.

Ačkoliv se Allianci dařilo, proti Team Secret prohráli dohromady dvakrát 2-0 a Secret si zajistili slot na Majoru celkově s jednou prohrou. Ninjas in Pyjamas i po dobře zahrané skupině bohužel nevyhráli ani jednu hru v play-off.

CIS

Druhá nejsledovanější kvalifikace (hlavně díky týmu Na´Vi) přinesla také spoustu pěkných her v podání známých týmů. 

Virtus.pro 9-0
Team Spirit 7-2
Team Empire 6-3
Natus Vincere 5-4
Comanche 5-4
Effect 4-5
Vega Squadron 4-5
F.R.I.E.N.D.S. 3-6
Hive 1-8
Double Dimension 1-8

Ve skupině byly překvapením Team Spirit a Vega. S Vegou se počítalo do play-off. Silnou dominanci ukázal ruský celek Virtus.pro, který postoupil bez jediné prohry. Na´Vi, které silně podporovali fanoušci na oficiálních přenosech nakonec museli hrát Tiebreaker proti týmu Comanche a naštěstí pro fanoušky vyhráli a postoupili do play-off.

Play-off

V play-off pokračoval Virtus.pro v dominanci a hned poslali Natus Vincere do lower bracketu. Zatímco Team Spirit a Empire už se z lower bracketu nedokázali dostat, Na´Vi se to podařilo a ve finále se mohli pomstít Virtus.pro. Nakonec to skončilo ještě hůř než první série. Pro Na´Vi tak skončil sen - zahrát si na domácím prostředí, i když nepředvedli vůbec špatný výkon.

Čína

Čínská kvalifikace byla rozdílná od ostatních v tom že měla dva sloty pro týmy na Major

Invictus Gaming 7-2
CDEC Gaming 7-2
Vici Gaming 7-2
iG Vitality 5-4
Vici Gaming Potential 5-4
LGD Gaming 5-4
LGD.Forever Young 4-5
Team MAX 4-5
CAVALRY 1-8
Young Elite 0-9

Skupinu podle očekávání ovládly týmy IG, CDEC a VG. Ve skupině (kvůli stejnému skore) se musel hrát podobně jako v Evropě Tiebreaker, který vyhrál tým iG Vitality a dostal se tak do play-off.

Play-off

V play-off se mohli radovat 2 týmy z postupu na Major a to Invictus Gaming a iG Vitality kteří se právě přes tiebreaker dostali do play-off. Známý tým CDEC se nepředvedl vůbec v dobré formě.

jihovýchodní Asie

Stejně jako u Číny také zde se z postupu na finálový turnaj mohly radovat dva celky.

Clutch Gamers 7-2
TNC Pro Team 7-2
Team Faceless 7-2
Mineski.GGNetwork 6-3
Team Bazaar 5-4
Execration 4-5
Geek Fam 4-5
Team Bazaar.Youth 3-6
Rex Regum QEON 2-7
Prestige World Wide 0-9

Ve skupině se očekávala dominance od týmů Mineski a Faceless. To se nakonec i vyplnilo. Další dva týmy do playoff se k nim přidali neznámý celek Clutch Gamers a známější TNC Pro Team.

Play-off

V play-off silnou dominanci ukázal tým Faceless, který má za sebou celkem velkou fanouškovskou podporu, a s fanoušky se také uvidí na Majoru. Druhý slot obsadil už zaběhlý a zkušený tým TNC Pro Team a to zaslouženě po sériích, na které se opravdu dobře koukalo.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace