Hardware měsíce července: RX Vega konečně oficiálně, levná mechanika či Ryzen 3

MSI Clutch GM60 a GM70

Známý výrobce notebooků či grafik začal prodávat dvojici nových myší. Ačkoliv je MSI v tomto odvětví celkem nováček, tak se se nové modely povedly, jak se můžete dočíst v naší recenzi. GM60 zaujme třeba modularitou, GM70 je potom dost podobný, ale může fungovat bezdrátově a má lepší senzor.

Genesis Thor 300 TKL

Výrobce nám opět ukázal, že periferie lze dělat levněji. Nová mechanická klávesnice cenově přesahuje tisíc korun a nabízí dobrý základ. Samozřejmě výměnou za přívětivou cenovku musíte oželet „značkové“ spínače, numerický blok či větší možnosti podsvícení.

Logitech koupil Astro Gaming

Výrobce headsetů primárně pro konzole má nového majitele. Důležitá zpráva je to hlavně z důvodu, že by měla znamenat dostupnost Astro headsetů na našem trhu. Doposud jste je zde prakticky nekoupili.

Radeon RX Vega

Určitě největší událost července, která navíc měsíc skoro nestihla. AMD konečně odhalilo novou generaci grafických karet, které mají soupeřit s tím nejvýkonnějším v nabídce konkurenční Nvidie. Výkon nejvyššího modelu RX Vega 64 Liquid sahá ke 14 TFLOPS, RX Vega 56 má zase pořádně zatopit modelu GTX 1070.

Cooler Master MasterBox Lite 3.1

Nová skříň od Cooler Master zaujme hlavně přední stranou, která je stylově jednoduchá s ostrými hranami. Pokud se rádi kocháte komponentami, tak vás určitě potěší, že je celá levá bočnice průhledná a vašemu pohledu tak nic neunikne.

AMD Ryzen 3

Základní rodina procesorů Ryzen je konečně kompletní. AMD uvedlo do obchodů první dva zástupce z nejnižší řady Ryzen 3, které mají konkurovat Intel Core i3.

Asus ROG Pugio

Červenec znamenal také novou myš ze stáje ROG. Model Pugio je celkem standardní kousek pro hráče, kteří nechtějí hromadu tlačítek, zároveň ale koketuje s modularitou. Vyměnit můžete postranní tlačítko a také Omron spínače za lehce jinou variantu.

Bonus

V rámci našeho herního a hardwarového podcastu jsme se tento měsíc podrobně podívali na mechanické klávesnice. Dozvíte se tak, jak se jednotlivé modely liší, na co koukat při výběru a tak podobně...

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace