Hardware měsíce září: 18jádrový Orion 9000, ergonomická mechanika, tenké MSI notebooky

Acer Predator Orion 9000

Acer nám v rámci veletrhu IFA ukázal, jak to vypadá, když postavíte skutečně ultimátní desktop. Predator Orion 9000 nabídne v nejvyšší konfiguraci 18jádrový procesor, 128 GB RAM a buď čtveřici RX Vega grafik nebo dvě GeForce GTX 1080 Ti. To vše doplní kapalinové chlazení a RGB podsvícení. Počítač to samozřejmě není zdaleka pro každého, spíše jde o takovou ukázku možností.

SteelSeries Rival 110

SteelSeries osadilo TrueMove senzor do své nejlevnější myši. Rival 110 je jinak ve výbavě shodný s Rival 100. Nový senzor nabízí vyšší přesnost a také až 7200 DPI. Rival 100 umí pouze 4000 DPI. Už se prodává.

Hraní na konzoli vs. PC?

V našem podcastu jsme se podívali na ožehavé téma. Jaké jsou výhody hraní na konzoli či proč radši zvolit desktop? Mrknuli jsme se také na to, jak se dostat k PlayStation exkluzivitám bez vlastnění konzole.

Spojení ergonomie a mechanických spínačů

Zaujal nás nový Kickstarter projekt s klávesnicí X-Bows. Kampaň stále běží a požadovaná částka už byla vybrána několikrát. Klávesnice má kromě ergonomie dost netradiční rozdělení kláves a nabídne bohaté možnosti přizpůsobení.

Tenké notebooky od MSI

Další výrobce nabízí skutečně tenké stroje vybavené výkonnou grafikou. MSI připravilo hned dva modely, oba se s tloušťkou vejdou pod 2 cm a nabízí rovnou GeForce GTX 1070. Klávesnice je umístěna standardně – nedošlo k jejímu přesunutí do druhé poloviny základny jako v případě konkurence. Novinky již jsou v obchodech, za tenké tělo si připlatíte.

Intel Coffee Lake v obchodech

Koncem září Intel konečně představil desktopové procesory nové 8. generace a první kousky se již začaly prodávat. Najdete je třeba na CZC.cz.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace