HP na GamesCom 2017 představilo výkonný notebook OMEN X

HP nám spoustu Omen novinek ukázalo již koncem června v Praze. Na letošní GamesCom si ale společnost schovala jednu velkou specialitu a sice nový a nejvýkonnější notebook v nabídce – Omen X. Určený je pro ty největší nadšence, kteří se na cenu koukají až jako poslední nebo vůbec.

Jedná se o první Omen notebook vybavený mechanickou klávesnicí. Tu na první pohled skoro nepoznáte, drží si totiž nízký profil, takže její přítomnost prozradí až první stisknutí. Klávesnici jsem letmo při představení zkusil a navzdory nízkému profilu působila dobře a určitě je fajn, že tento model mechaniku nabízí. Klávesnice je samozřejmě RGB podsvícená a nastavit si můžete jednotlivé klávesy. HP rovněž připravilo celou řadu cool efektů.

Netradičně jsou řešené panty displeje. Nejlépe je představí fotky, každopádně toto řešení znamená, že jsou vidět pouze při otevřeném notebooku. Omen X počítá s možností upgrade, takže se z dolní strany snadno dostanete k diskům či RAM. Pro přetaktování HP připravilo program Omen Command Center. Poslouží ke snadné manipulaci s takty a také sledování výsledků. Navíc si pamatuje vaše konfigurace, takže když se vám nová změna taktů nebude zamlouvat, můžete se pomocí jednoho kliku vrátit zpět.

Omen X se začne prodávat v listopadu, a to hned v několika konfiguracích. Nejnižší nabídne GeForce GTX 1070 v kombinaci s Intel Core i7-7700HQ. Vyšší postupně nabídnou třeba 4K displej, GTX 1080 nebo ještě výkonnější procesor. Ceny potom odstartují na 82 900 Kč.

V galerii níže najdete několik fotek, které jsem při představení notebooku pořídil. Bohužel světelné podmínky nebyly nejlepší.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace