PlayStation 4 bude podporovat češtinu

Je to už několik měsíců, co jste se na známé stránce change.org mohli stát součástí petice o češtinu v rámci menu konzole PlayStation 4 nebo exkluzivních hrách na tuto konzoli. Doposud tuhle petici podepsalo přes 5,700 hráčů a vypadá to, že petice rozhodně měla smysl. Ať už byl poslední důvod k rozhodnutí Sony cokoliv, společnost v další velké aktualizaci vydá podporu hned 7 jazyků. A pozor, čeština je jedním z nich!

Zatím není známo, co přesně tahle podpora bude znamenat a jak moc se projeví. Rozhodně je to ale skvělý první krok k tomu, abychom se dočkali lokalizace v češtině ve více hrách nejen od Sony, ale i od dalších vývojářů. Čistě pro zajímavost, zbylých 6 jazyků, které se podpory dočkají jsou thajština, řečtina, indonéština, vietnamština, rumunština a maďarština.

Příští verze firmware konzole nově umožní hráčům na PlayStation 4 Pro na Twitch streamovat s rozlišením 1080p a s 60 FPS, sledovat všechny členy PSN bez ohledu na jejich ověření, bude upravena rychlá nabídka při zmáčknutí PS tlačítka - nově zde uvidíme i oznámení nebo celou řadu novinek týkajících se rodičovských účtů, kteří budou mít ještě větší kontrolu nad účtem svých dětí.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace