Potvrzeno - Nová hra od Valve s názvem Artifact

Valve

Horká novinka ze studia Valve je tady! Přestože by spousta hráčů doufala spíše ve vývoj pokračování ságy Half-Life či Portal, ani tentokrát je gigant nepotěšil a o vysněné "trojce" si můžeme dál nechat jen zdát. Přichází totiž zcela nový produkt, který ale bude mít vazbu na aktuální jedničku na Steamu.

Dota 2 mariáš

Že už tušíte? Napovím ještě tím, že půjde o koncept karetní hry. Ano - novinka s názvem Artifact: The Dota Card Game bude karetní hrou, jejímž podkladem bude Dota 2 universum. Hra byla oznámena ku příležitosti probíhajícího šampionátu The International. Valve se zatím nepodělilo o příliš podrobné detaily, ale podle všeho by mělo jít o poměrně sofistikovanou záležitost.

Podívat se můžete i na kratičký trailer, který odhaluje plánované vydání na rok 2018. Těšit se můžete i na využití některých mechanik běžných z Dota 2. Samozřejmě Artifact bude do jisté míry konkurentem hry Hearthstone, která se stále těší obrovské popularitě.

Červená karta pro Half-Life 3

Oznámení ovšem provází negativní ohlasy - většinou založené na myšlence skutečnosti, že Valve vytvořilo nový engine, vydělalo obrovské množství finančních prostředků a použilo je na... karetní hru. Není pak ani k podivu, že z Valve odchází většina hlavních scénáristů. Každopádně není nutno na Artifact kvůli tomu zanevřít. Pokud dokáže stavět na úspěchu Dota 2, může mít veliký potenciál.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace