První Intel Coffee Lake procesory zatím pouze pro ultrabooky

Edit: Tyto čipy nakonec nejsou Coffee Lake, byť se jedná o 8. generaci. Jedná se o vylepšené Kaby Lake modely. Na "pravou" osmou generaci tak stále čekáme. 

Po celkem dlouhé čekání jsme se dočkali uvedení osmé generace Intel procesorů označované jako Coffee Lake. Pokud jste čekali, že provede upgrade desktopu, tak máte zatím smůlu. Intel začal s řadou U, která je určena pro ultrabooky.

Tyto procesory jsou navrženy pro 15W TDP a s Coffee Lake řadou přišla velká změna. Intel se rozhodl pro čtyři jádra místo dřívějších dvou. Všechny představené modely tak nabídnou čtveřici jader a osm vláken. Více jader znamená nižší takty, třeba zatím nejvyšší model Core i7-8650U tiká s taktem 1,9 GHz, ale Turbo Boost ho dostane až na 4,2 GHz. Předchozí i7-7500U nabízel takt 2,7 GHz a 3,5 GHz v Boost.

Lehce byly také zvednuty takty grafického čipu, který se nově označuje jako UHD 620 místo HD 620. Výkon by měl oproti předchozí generaci vzrůst o zhruba 40 %, jak Intel vysvětluje v infografice. Přidání jader znamenalo 25 % výkonu navíc a nový design + výrobní procesy zajistily zbytek.

Coffee Lake pro desktop dorazí někdy na podzim. Intel zatím neprozradil přesné plány. Můžete se ale podívat, jak budou vypadat balení.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace