PUBG Ransomware vám zašifruje soubory

PUBG Ransomware

Ransomware je v posledních letech hodně skloňovaným typem zákeřného nežádoucího softwaru, jehož cílem - zjednodušeně řečeno - je zašifrování vašich dat a poté požadování výkupného (od toho označení "ransom") za jejich opětovné dešifrování. Ptáte se, jak tato problematika souvisí s Playerunknown's Battlegrounds? Vypadá to, že velmi úzce.

Hrej, nebo se rozluč

Twitterová skupina MalwareHunterTeam objevila tzv. PUBG Ransomware, který dostává původnímu konceptu a šifruje data uživatelů. Abyste je ale získali zpět, nemusíte rozbíjet prasátko a posílat své úspory v kryptoměnách neznámému zákeřnému útočníkovi. PUBG Ransomware po vás chce jen poměrně triviální věc - alespoň 1 hodinu odehranou v PUBG.

Celý proces vlastně asi vůbec není tak horký, protože i v případě, že byste hru nevlastnili. Stačí na hodinu zapnout libovolný program s koncovkou *.exe, který bude pojmenovaný stejně, jako spouštěcí soubor hry. Dešifrování se navíc dokonce odstartuje po pár vteřinách, a tak nemusíte čekat ani celou hodinu. V důsledku vše působí spíš jako propracovaný vtip a možná upozornění na nebezpečí infekce skutečným ransomwarem, který by mohl nadělat více škody.

I tak ale nedoporučujeme záměrně PUBG Ransomware instalovat. Člověk přeci jen nikdy neví, co číhá hlouběji.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace