PUBG - update test serverů je tady i se seznamem změn

PUBG

Máme k dispozici čerstvé informace pro fanoušky Playerunknown's Battlegrounds. Po předchozím odložení jsme se konečně dočkali - vývojáři potvrdili nahození první vlny nového obsahu na testovací servery. Přestože prý update stále není příliš odladěný a vývojáři přiznávají, že není kompletně stabilní, rozhodli se ho vypustit alespoň na krátký čas už nyní. Původně mělo jít o třídenní testování, ale nakonec proběhne jen v kratším intervalu.

Kdy a kde?

Začátek je plánován na 03:00 v noci z dneška na zítřek, tj. 14. listopadu 2017. V provozu by updatovaná verze měla být přibližně den - možná bude prodloužena. Bohužel se ale nedočkáme nasazení na evropské servery - testování bude k dispozici v regionu Severní Ameriky a Asie - First Person Perspective i Third Person Perspective.

Kompletní přepracování balistiky a "parkour"

Update přinese hlavně dlouho očekávané překonávání překážek ve smyslu přelézání, přeskakování a proskakování a také zásadní úpravu herní balistiky včetně začlenění vlivu odporu vzduchu. Zbraně by měly být lépe vybalancovány a jejich vlastnosti více přizpůsobeny realitě. Změní se trajektorie kulek a na delší vzdálenosti by také měly nově ztrácet rychlost. Upraví se i vlastnosti optických doplňků - pro Red dot a Holographic budete moci také nastavit náměr (zeroing) na kratší vzdálenosti. Větší optiky navíc nabídnou úpravy zoomu pomocí kolečka myši, což je také veliký pokrok.

Hitboxy a poškození

Kromě toho se mění také hitboxy. Dosud se například střelba do končetin penalizovala jen polovičním poškozením. Nyní bude poškození různorodé - čím dále od hrudníku, tím nižší. Tato změna ovšem přijde až později a v tomto testovacím provozu ji ještě nezaznamenáte. Krk postavy dosud nebyl krytý helmou. Nyní ho helma pokrývá a při zásahu zajistí 25 % snížení headshot-poškození. Celkově se nyní poškození vyhodnocuje na základě statistik použité zbraně, vzdálenosti, oblasti zásahu a typu zbraně.

A dál?

Krom těchto hlavních bodů dojde k další optimalizaci - mělo by se snížit využití paměti při načítání terénu a z větší části být eliminováno lagování, když se načítá terén nebo když je v dohledu větší množství hráčů.

Upraven je i systém řízení vozidel. Měl by být opět více realistický. Zlepší se také animace řidičů i spolujezdců. Všechny UAZy budou velikostně sjednoceny a počet míst snížen na 4.

Válka s cheatery

Na závěr vývojáři zmiňují problematický souboj s cheatery, kterých se ve hře vyrojilo v poslední době nespočet. Pozitivní zprávou je, že počet extrémních cheaterů byl celkově snížen přibližně o polovinu a počet běžných cheaterů asi o čtvrtinu. Boj ale nekončí a chystá se zavedení dalších anti-cheatových doplňků, které by měly pomoci nežádoucí podvodníky identifikovat a případně blokovat. Snad tato nekonečná pouť bude pro vývojáře čím dál více úspěšnější.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace