Šéf Xboxu vysvětlil, proč Scorpio dorazí až letos

Zatímco Xbox One a PlayStation 4 vyšly ve většině zemí ve stejný měsíc, jejich výkonnější verze od sebe bude dělit zhruba rok. Sony už PlayStation 4 Pro prodává od konce 2016, Microsoft výkonnější Xbox plánuje na konec letošního roku.

Phil Spencer – který vede Xbox divizi – nyní vysvětlil, proč neměli Scorpio ve stejný čas jako PS4 Pro. Už dříve tušili, že se v „polovině aktuální generace“ začnou více prosazovat 4K televize a tak začali pracovat na konzoli. Pak ale Microsoft zjistil, že v roce 2016 nemá šanci sehnat dostatečně výkonné čipy s „konzolovou“ cenou.

Výkonnější Xbox One byl tak posunut na letošní rok, aby se konzole mohla soustředit na nativní hraní ve 4K. Sony podle Spencera vytvořilo „dobrou“ a výkonnou konzoli v kontextu roku 2016.

Níže se ještě můžete podívat, jak by mohl Project Scorpio vypadat. Na fotce je vývojářská verze konzole a v pozadí ty předchozí. Scorpio se tak nejvíce přiblíží Xbox One S.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace