TOP 12: Nejúspěšnější vydavatelé za rok 2017

Server metacritic, který většina z vás jistě zná díky recenzím nově vydaných titulů si nyní posvítil na vydavatelské společnosti. Již po osmé zhodnotili, kterým vydavatelům se v loňském roce nejvíce dařilo. V potaz nejsou brány prodeje, ani uživatelské recenze, nýbrž pouze výsledky recenzí právě na metacritic.com.

1. Bethesda Softworks (79.9 %)

Vůbec nejlépe si podle kritiků vedla Bethesda. Nejvíce zaujal Wolfenstein II: The New Colossus, který vyšel v říjnu, tedy poměrně nedávno. Velký podíl na úspěchu nese také The Evil Within IIPrey. Zajímavý je výsledek titulu Doom VFR, který průměr Bethesdy značně stáhl dolů, z vybraných her si totiž vedl nejhůře.

2. Nintendo (78.0 %)

O necelá dvě procenta pod Bethesdou se umístilo Nintendo. Nintendu se jako jedinému povedlo získat u třech různých her skóre vyšší jak 90 %, postaraly se o to hry Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Všechny tři zmíněné vyšly pro novou hybridní konzoli Nintendo Switch, která se ve světě taktéž stala velkou značkou. Nejméně pyšní mohou být v Nintendu na hru Flip Wars.

3. Sega (75.5 %)

Bronzovou příčku obsadila společnost, u které by to čekal asi málokdo. V minulosti byla dokonce zazařena do druhé kategorie, jelikož nevydávala tolik her, jako ostatní společnosti. I tak se jí ale za minulý rok podařilo prorazit hrami Beyonetta, Sonic Mania nebo Sonic Forces. Nejméně úspěšným se stal titul Valkyria Revolution.

 

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace