Před dvěma týdny informoval magazín Bloomberg o tom, že se BioWare chystá na prezentaci Anthem Next svému vedení. Po nezdařilém vydání se malý tým měl soustředit na předělání zásadních mechanismů hry tak, aby byli se hrou spokojení jak hráči, tak kritici i samotní vývojáři. Na nové verzi se pracovalo více jak rok a ona prezentace byla zásadní pro budoucí vývoj. Bylo jasné jedno – buď se Next bude líbit a na vývoj přijdou nejen další zdroje, ale i více vývojářů, nebo se celý projekt zruší.

Bohužel ale dnes jak Jason Schreier, tak samotné studio informovalo o tom, že došlo na druhou variantu. Žádný Anthem Next, tedy lepší verze hry, nevznikne. Většina vývojářů se přesune na vývoj Dragon Age 4, i přes to by se ale Anthem měl dočkat podpory.

Od vydání Anthemu pracoval tým tvrdě na tom, aby dále vylepšoval hru, vydal několik aktualizací, které přinesly řadu vylepšení a přinesly nový hratelný obsah. Ke konci roku 2019 jsme naše úsilí znásobili a začali pracovat na hlubší restrukturalizaci hry. Během vývoje jsme prezentovali některé části naší práce skrze příspěvky na blogu a v diskuzích na sociálních médiích a bylo inspirativní vidět pozitivní reakce a feedback. Byl jsem na práci našeho týmu extrémně pyšný a těšil jsem se na každý nový build.

Rok 2020 byl bohužel jako žádný jiný, a zatímco jsme v BioWare pokračovali v práci na všech našich projektech, práce z domova během pandemie měla dopad na naši produktivitu, ne všechno, co jsme naplánovali před COVID-19, mohlo být splněno, aniž bychom na týmy kladli nezvladatelný tlak. Vím, že to bude pro komunitu hráčů Anthemu zklamání, pro ty, kteří se těšili na vylepšení, na kterých jsme pracovali. Je to také zklamání pro celý tým, který odváděl naprosto skvělou práci. A v neposlední řadě pro mě samotného. Anthem je něco, co mě do BioWare přivedlo, a poslední dva roky patřily k těm nejnáročnějším, ale zároveň nejkrásnějším zážitkům mé kariéry.