V rámci EA Play došlo i na Apex Legends. I když pro fanoušky jsou to velké zprávy, je bohužel nutné podotknout, že se vlastně o nic velkého nejednalo, a to zejména kvůli tomu, že o nové legendě a zbrani víme již dlouhou dobu.

Novou legendou je tedy Wattson. Je to dcera hlavního inženýra arény, tudíž se velmi dobře zná se všemi legendami. Právě díky svému otci se naučila pracovat s elektřinou, čehož využije i v aréně. Její pasivní schopnost je Spark of Genius, která umožní Wattson plně si nabít ultimátní schopnost pomocí jednoho Ultimate Accelerantu.

Taktická schopnost se jmenuje Perimeter Security, což je elektrický plot. Ten Wattson staví pomocí sloupků, kterých může být až 12. Pokud do plotu vstoupí nepřítel, dostane poškození a bude masivně zpomalen.

Ultimátní schopností je elektrický stožár, který sestřeluje nepřátelské projektily a granáty a to včetně Gibraltarovi ultimátní schopnosti. Kromě toho nabijí i štít vašim spoluhráčům a Wattson snižuje cooldown na taktickou schopnost.

Do Apex Legends přibude i nová zbraň L-STAR. Jedná se o care package zbraň a tomu by měla odpovídat i její síla. Kromě toho bude L-STAR prostřelovat i dveře.

Změny přijdou i pro Battle Pass, do něhož vývojáři přidají další čtyři legendární skiny a více crafting materiálu. Naopak zmizí trackery a badge. Přibudou i denní a týdenní výzvy, různé úpravy zbraní, dva další hop-upy a také různé map eventy. První z nich nám vývojáři naznačili na konci celé konference.