Společnost SuperData vydala měsíční report o příjmech v herním segmentu. Údaje v něm vychází přímo z interních statistik firem a platebních portálů. Z reportu se například dozvídáme, že Anthem i přes všechny negativní ohlasy vydělal EA 100 milionů dolarů či že Hearthstone se dočkal poklesu tržeb o 52%.

Tou hlavní zprávou a překvapením je ale Apex Legends. Díky svému raketovému vzrůstu, který je v tuto chvíli nejlepší mezi F2P hrami, bylo jasné, že si Respawn vydělá. A opravdu vydělal.

Napříč všemi platformami si Apex vydělal 92 milionů dolarů. Na PC překonal i takové pecky jako World of Tanks či Dota2 a na konzolích si urval dokonce třetí místo. Nezapomínejme na to, že v únoru ještě nebyl přístupný battle pass a příjmy jsou tak pouze z nákupu balíčků či skinů.

Troufáme si tak tvrdit, že Apex v březnu Fortnite překoná nejen v počtu hráčů, ale i v příjmech. Otázkou poté je, jestli tento stav je možné vůči Fortnite dlouhodobě udržet. Doufáme, že Respawn si uvědomuje, jak důležité je hru neustále vylepšovat a neustále do ní tvořit nový zajímavý obsah.