Riot se rozhodl každých 14 dní vydávat sérii Ask Valorant. Hráči se všude možně vývojářů ptají na otázky ohledně hry a zde pracovníci Riotu veřejně odpovídají na některé z nich. Dnes se podíváme na herní mechaniku zvanou aim punch, plány ohledně herního módu deathmatch, banování agentů a hraní na různých serverech.

Předchozí díly: Ask Valorant #1: surrender, nové zbraně, nevybalancované hry a battlepass


Plánujete pozměnit aim punch? Například aby různé zbraně měli jiný aim punch?

Poznámka: Aim punch je herní mechanika, která způsobuje, že po obdržení poškození ze zbraně vás lehce odstrčí a rozhodí vaše míření.

Právě teď neplánujeme nic měnit. Nicméně možná v budoucnu upravíme aim punch pro některé extrémní případy. Například při zasažení pistolí a brokovnicí z velké dálky.

- Trevor Romleski, Seniot Game Designer

Dostane se do hry deathmatch?

Rozhodně ano! Zatím nemáme přesný termín, ale aktuálně tento herní režim vyvíjíme a pracujeme na jeho návrhu, vylepšeních a celkově ho odlaďujeme.

- Jared Berbach, Lead Game Modes Producer

Máte plány ohledně klienta hry, který nebude zabírat celou obrazovku?

Aktuálně neplánujeme. Hra není vytvořena podobně jako například lolko, kde máte klienta a hru samotnou oddělenou. Valorant je navržen jako jeden velký celek, kdežto League of Legends klient je od hry oddělený. Pokud nechcete, aby klient zabíral celou obrazovku, lze nastavit hru do režimu zobrazení v okně. To ovšem přenastaví i zobrazení hry samotné.

- Steven Eldredge, Senior Producer

Bude systém vybírání a banování agentů a map?

Zvažovali jsme systém postupného výběru agentů, ale jejich banování zatím nepřichází v úvahu.

Ohledně banování: některé herní strategie mohou vyžadovat určitého agenta. Jeho zabanování by tuto strategii znemožnilo, a to není naším cílem. Dále někteří hráči mají určité agenty v oblibě a my jim chceme dopřát, aby si je zahráli a ukázali s nimi svůj skill. Valorant nemá žádné counter agenty, kteří by byli dobří proti jiným.

Naše filozofie je, že by hra měla být vybalancovaná tak, aby nebylo potřeba banování agentů.

- Trevor Romleski, Senior Game Designer

Bude možnost hrát s hráči, kteří jsou na jiných serverech?

Ačkoliv víme, že jistá přátelství se táhnou napříč kontinenty, rychlý internet nikoliv. Všechny hry Valorantu musejí být hostované na jednom herním serveru, který se nachází v jedné lokalitě. Můžeme například povolit, aby se někdo v Japonsku mohl napojit ke kamarádům v Británii, ale to znamená, že tento člověk bude mít opravdu hodně špatné připojení. Zároveň jeho spoluhráči budou muset s tímto člověkem hrát.

Pokud bude velký zájem, možná něco vymyslíme, ale pro kompetitivní hru jako je Valorant chceme, aby zápasy byly fér.

- Dave Heironymus, Technical Director of Valorant