Druhého a pro tuto sezónu VEU posledního Monthly Cupu se dokázal zmocnit český celek Podnik. Sestava Cantzer, Elysium, MaFiN, Minny a alexiiik prošla turnajem bez porážky a zajistila si dalších 300 bodů do žebříčku, kde nakonec obsadila třetí pozici, ze které bude startovat do Split Finals. Byl to právě poslední jmenovaný alexiik, který stabilně dobrými výkony v roli duelisty tlačil svůj tým k vítězství. 

První nástrahovou pro české reprezentanty v turnaji byli polští WATAHA. Zápas byl napínavý, ale rozhodující 3. mapu vzal Podnik pevně do svých rukou a s výsledkem 13:4 postoupil do semifinále. Tam čekali dosavadní vůdci sezonního leaderboardu, Diamant Esport. Slovinsko-chorvatská sestava dala českým hráčům zabrat a rozhodovalo se znovu až na 3. mapě. Přestože byl výsledek vyrovnanější, opět uspěli hráči Podniku a čekalo je už jen finále. Tam postoupili z pavouka poražených iPon Esport, kterým česká pětice dlužila odvetu z posledního Weekly Cupu. A opravdu, sestava okolo Cantzera řekla svým maďarským oponentům jasné NE a se skóre 2:0 si dokráčela k vítězství.

Pavouk druhého Monthly Cupu

 

Odměnou za první místo v turnaji bylo 700$ a 300 bodů do tabulky, což Podniku pomohlo poskočit o příčku víš v žebříčku. Díky tomu v prvním kole Split Finals, které se uskuteční už tento víkend, narazí na bodově nejslabšího soupeře.

Další zápasy Podniku a ostatních československých týmů nebo záznamy předchozích turnajů najdete na Twitch kanále CZCTV! . Nejbližší podívanou pro fanoušky VALORANT esportu je VEU Split Final, které začne v sobotu 26.3. od 12:00.