Před pár dny jsme psali o PVP v Pokémon GO, nyní zde máme další informace týkající se této novinky. Niantic zveřejnil na svém webu oznámení, ve kterém se s hráči dělí o více podrobností ohledně PVP.

Od setkání a chycení vašeho prvního Pokémona na sestavení silného týmu, uplynuly dva roky, nyní, když jsou hráči daleko zkušenější v trénování pokémonů, připravuje se další testování jejich schopností.

Od začátku měsíce vám tréninkové bitvy umožní kdykoli vyzvat přítele nebo jiného trenéra z vašeho okolí. Vyzvěte dalšího trenéra pomocí Battle Code, poté sestavte tým tří Pokémonů a uvidíte, kdo je lepší trenér. Po ukončení tréninkových bitev dostanou oba účastníci velké odměny včetně šancí na vzácné evoluční předměty.

Aby se zajistily rovnoměrné podmínky, musí trenéři soutěžit ve stejné tréninkové úrovni, která určuje limit CP pro zúčastněné pokémony. Síla sama o sobě vám ale nezajistí vítězství - ať už se postavíte Caterpie nebo Mewtwo, chytřejší a strategičtější trenér bude mít výhodu a nakonec vyhraje.

Bitvy jsou rychlé a v reálném čase, takže neočekávejte, že budete mít spoustu času na rozmýšlení nebo plánování. Váš vybraný tým pokémonů bude schopen vykonat své rychlé útoky a také charged útoky. Při přípravě na bitvu budete dokonce moci použít stardust a candy k odemknutí bonusu charged útoku pro vašeho pokémona. Časování je důležité! Pokud použijete hlavu a budete pozorovat pohyby soupeře, budete moci nasadit ochranný štít, abyste zabránili kritickému poškození na vašeho pokémona. Ale máte jen omezený počet těchto štítů, než bude váš pokémon úplně bezbranný.

Zatímco trenéři budou obvykle muset být v blízkosti za účelem zahájení tréninkové bitvy, ultra přátelé a nejlepší přátelé se mohou navzájem vyzývat na jakékoli vzdálenosti.

Vypadá to, že souboje s kamarády budou i náležitě odměněny, připravte se na velice zajímavé období.