tomto videu ze serveru mashable.com se dozvídáme, že Olympijský výbor možná přidá esport mezi ostatní sporty na Olympiádě.

Se vzestupem esportu a se zvyšujícími se finančními částkami za výhru v největších turnajích, se zvyšuje také šance na to, že uvidíme esport na Olympiádě v roce 2024, pokud se bude konat v Los Angeles.

Americké Los Angeles je totiž jedno z měst, které se uchází o pořádání Olympijských her v roce 2024 a podle předsedy výboru LA 2024 Casey Wassermana by mezi různými sporty rádi viděli i esportová klání.

A co víc - LA 2024 nebojují za esport na olympiádě sami. Mezinárodní esportová federace (IeSF) poslala v dubnu oficiální dopis s žádostí na Olympijský výbor. V něm president IeSF Byung Hun Jun říká:

Stále máme před sebou mnoho úkolů k vyřešení, nicméně jdeme dopředu - bojujeme za oficiální prohlášení esportu za sport a dbáme na blaho našich atletů. Tato žádost může být schválena, pokud nás nepřestanou podporovat naši fanoušci, hráči, herní společnosti a partneři, kteří se podílí na rozvoji esportového průmyslu.

Zatím není jasné, které hry by se v Los Angeles představily, ale zahrnutí počítačových a konzolových her na olympiádě by byl skvělý krok.