Forbes každý rok vyhlašuje prestižní žebříček mladých osobností, které patří mezi nejúspěšnější ve svém oboru. Herního průmyslu se týká zejména kategorie Sports and Games. Nalezneme zde totiž několik esport hráčů i osobností ze světa gamingu.

Do výběru 30 pod 30 se dostal například Lasse "MATUMBAMAN" Aukusti Urpalainen, Dota 2 hráč za Team Secret, který vyhrál The International v roce 2017.

Dalším oceněným se stal Mathieu "ZywOo" Herbaut, teprve dvacetiletý CS:GO hráč za Team Vitality. Nadějný mladík získal nejvíce MVP ocenění ve svém prvním roce kompetitivní kariéry.

Gratulace míří i do zámoří. Luka "Perkz" Perkovic patří mezi nejnadanější hráče League of Legends a až do letošního roku působil v Evropě v týmu G2 Esports. Na své konto si Perkz připsal 8 titulů mistra nejvyšší evropské ligy, druhé místo na Worlds a prvenství na MSI. Nyní ho nalezneme v týmu Cloud9.

 

Gratulace míří i mladým lidem angažujícím se ve vývoji her a běhu herních studií. Vyznamenána byla například Marina Díez Pereiro, CEO herního studia Three of Cups Games. Dále pak Marina Ivanovic pracující v Kolibri Games jako advokát pro rozmanitost v herním průmyslu.

Dále zde máme zástupce velkých společností. Aaron Morley patří mezi nejvýše postavené osoby v Ubisoftu, ačkoliv se musel poprat nejen s obtížným dětstvím, ale i diagnostikovaným ADHD. Vyznamenán byl také viceprezident Twitche, Pontus Eskilsson.

Nakonec zde máme Daniela Stammlera, spoluzakladatele Kolibri Games a Karlu Reyes, produkční manažerku Square Enix.

My tímto gratulujeme a jedním dechem děkujeme, že tyto osobnosti posouvají herní průmysl stále víše.