Novinka, že Metro Exodus nevyjde na Steamu, ale pouze na Epic Store, spoustu hráčů a fanoušků rozzlobila. Nedokážou si představit, že by hru stahovali z jiného klienta, než je Steam, i když například Uplay nebo Origin jsou zde už dlouhé roky. 

Svou nespokojenost dávají najevo pomocí negativních recenzí starších dílů hry Metro na Steamu. A spousta je jich velmi ostrých. Když se podíváte na poslení recenze, tak jsou, až na minimální výjimky, všechny negativní.

Takzvaný "review bomb" je fenoménem dnešní doby, kdy hráči používají recence k vyjádření své nespokojenosti s rozhodnutím vydavatelů nebo vývojářů. Epic Games Store je, stejně jako Steam nebo Origin, nejen obchodem, ale zároveň i herním launcherem. Ten však nabízí vývojářům vyšší podíl na výdělcích, a to až 88%, na rozdíl od Steamu, kde vývojáři dosáhnou maximálně na 70, takže rozhodnutí docela chápeme.

Důležité je uvědomit si, že vývojáři nového Metra nemají s přesunem na konkurenční obchod nic společného. Na twitterovém účtu hry se objevila zpráva, že za přesun mohou vydavatelské společnosti Koch Media a Deep Silver. Mnoho nenávistných komentářů na adresu vývojářů je tedy zcela zcestných.