Na letošním veletrhu IFA jsme si rozhodně nemohli nechat ujít prezentaci Aceru. Na jejich stánku totiž nešlo přehlédnout několik zásadních novinek, které byly představeny teprve před několika dny.

Trůn o hry – Predator Thronos Air

Hlavním lákadlem byla exhibice inovovaného herního křesla Predator Thronos Air. Tento masivní trůn s ocelovou konstrukcí, vysokou modularitou pro maximální pohodlí a ramenem je skutečně hardcorovým produktem, který navazuje na prvotní model.

 

Acer Predator ThronosNechybí stůl s nastavitelnou klávesnicí a podnosem pro myš, platforma pro umístění výkonného počítače, opěrka nohou, podsvícení mnoha částí, kamera pro živý přenos nebo dokonce masážní funkce.

Křeslo by mělo být dostupné ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Cena je samozřejmě stále vysoká, ale oproti prvnímu modelu přívětivější – stanovena byla na 8.975 EUR.

Vyvážená kombinace výkonu, výbavy a stylu – Predator Triton 300

Nejnovějším přírůstkem do řady herních notebooků Triton je model s číslovkou 300. Acer přináší hráčům atraktivní produkt, který poskytne víc než dostatečný a vyvážený výkon pro hraní ve Full HD rozlišení.

Acer Predator Triton

Procesory Intel deváté generace budou osazeny dle konfigurací až do Core i7 a sekundovat jim bude grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 a 16 GB DDR4 paměti rozšiřitelné až na 32 GB. IPS displej s úhlopříčkou 15,6“ nabídne Full HD rozlišení, obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 3ms.

Samozřejmostí je potom specifický systém chlazení s ventilátory AeroBlade a technologií CoolBoost, RGB podsvícení klávesnice, realistický zvuk s technologií Waves NX a další vychytávky. Potěší i možnost podpory až dvou 1TB PCIe NVMe SSD (vč. Režimu RAID 0) a až 2TB klasických pevných disků.

Na pulty obchodů by se měl tento model dostat v říjnu a cena odstartuje na 1.299 EUR.

Acer Predator Notebooky

Extrémních 300 Hz – Predator Triton 500

Jsou-li pro vás prioritou extrémně rychlé reakce a potažmo frekvenční rychlost displeje, zbystřete zraky. Herní notebook Predator Triton 500 je nyní k dispozici s displejem, který tiká v rytmu 300Hz frekvence. Při tloušťce 17,9 mm a váze 2,1 kg jde v kombinaci s celokovovým tělem a úzkými rámečky (81 % těla obrazovky tvoří displej) o atraktivní model. Nechybí samozřejmě ani výkonné komponenty. Srdcem notebooku jsou procesory Intel – až Core i7 deváté generace.

Pětistovka bude dostupná v listopadu a cenovky budou začínat na 2.699 EUR.

Acer ConceptD

Acer nejen pro profesionály

Kromě výše uvedených herních mašin ukázal Acer v Berlíně ale i spoustu dalších produktů - od spotřebitelských levnějších notebooků přes chromebooky až po řadu ConceptD, která cílí do segmentu profesionálních tvůrců obsahu.

Nechybí monitory desktopová řešení s monitory maximální přesností zobrazovaných barev a obrovským výpočetním výkonem, který kombinuje třeba v případě modelu ConceptD 900 dokonce Intel Xeon Gold 6148 a grafickou kartu NVIDIA Quadro RTX 6000.

Acer ConceptD

Alternativou ale mohou být i notebooky. Bílý Concept D 7 Pro na fotce například nabídne devátou generaci procesoru Intel Core i7 a NVIDIA Quadro RTX 5000 s Max-Q designem pro zachování tenkých linií, ale zároveň dostatečné porce výkonu.