Ve World of Warcraft: Battle for Azeroth nás s příchodem patche 8.2 čeká nový raid nesoucí název Rise of Azshara. Již teď můžeme s jistotou říct, že naším protivníkem nebude nikdo jiný než samotná královna. Jak se ale z nejmocnější čarodějky tohoto světa stala podmořská stvůra a jaká bude její role v raidu?

Před mnoha tisíci lety, v dobách, kdy byl Azeroth tvořen jediným kontinentem, vládla půvabná a všemi milovaná Azshara vznešené rase elfů. Královna byla považována za velmi mocnou, ale spravedlivou vládkyni. Se svým lidem žila v blízkosti posvátné Studny věčnosti, jezera, které elfům zajišťovalo moc a nesmrtelnost.

Právě Studna věčnosti a královnina nenasytná touha po moci byly důvodem, proč se na Azsharu obrátila pozornost samotného Sargerase. Temný Titán chtěl s využitím Studny proniknout na Azeroth, a proto královnu oklamal s příslibem obrovské síly. Azshara nedokázala tuto lákavou nabídku odmítnout a se svými nejlepšími čaroději se pokusila ze Studny vytvořit portál, kterým by se Sargeras mohl dostat do její říše. Do cesty se jim postavil druid Malfurion Stormrage s bratrem Illidanem a kněžkou Tyrande. Aby zastavili hrozivý rituál, museli zničit portál, což vedlo k tomu, že Studna věčnosti začala chrlit neuvěřitelné množství energie, až explodovala. Důsledkem těchto událostí byl Azeroth roztrhán na kusy a rozdělen na menší kontinenty do podoby jakou známe dnes. Výbuch způsobil obrovskou přílivovou vlnu, která kompletně potopila elfské království. Až do poslední chvíle a s vypětím všech sil se snažila Azshara svůj lid ochránit. Bohužel marně. Přesto královna, ani její poddaní nezemřeli. Něco se stalo. A právě poslední chvíle před tím, než se stala prokletou Nagou, můžeme vidět v následujícím videu:

Kromě královny Azshary vystupuje ve videu další velmi důležitý protagonista, který události na Azerothu doposud ovlivňoval pouze nepřímo. Jedná se o N'Zotha, posledního ze Starých bohů.  Jeho záměrem je vrátit slavné dny své vlády a hodlá Azsharu a její lid využít pro naplnění těchto cílů. Dlouhá léta ji ze svého podmořského vězení pozoroval a učil se o ní. Dá královně nabídku – pokud se mu bezmezně podřídí, zachrání ji i její poddané. S tím se ale ctižádostivá a mocichtivá Azshara nespokojí a Starého boha odmítne. Nehodlá být otrokem v hlubinách jeho říše, nýbrž chce vládnout jako pravá královna. Moc dobře si uvědomuje, že to N'Zoth potřebuje ji, aby se mohl konečně dostat z vězení. Starý bůh na její podmínky přistoupí a přemění královnu společně s věrnými poddanými na zrůdná podmořská stvoření – Nagy. Mezi Azsharou a N'Zothem panuje spojenectvím jehož cílem je jediné, ovládnout Azeroth.

Nyní královna vyčkává v hlubinách podmořské říše na tu správnou chvíli, kdy by hrdiny Aliance a Hordy mohla zničit jednou pro vždy. Nechce ale nic ponechat náhodě, a proto můžeme vidět, jak se obě frakce snaží rozložit zevnitř. V Alianci se její vliv projevil díky lady Priscillu Ashvane, do Hordy pronikla skrze proroka Zula. Obě frakce se momentálně vzpamatovávají z útoku na Dazar'Alor, čehož Azshara a její Nagy v novém patchi využijí k úderu. Během obranné aktivity objeví hráči vstup do Azshařina království, Nazjataru. Nazjatar představuje novou lokaci, která se bude rozkládat jak nad vodou, tak pod vodou. Zároveň dojde k otevření nového raidu, kde bude 8 bossů, z čehož Azshara bude finální. Nelze ale říci, zda ji hrdinové Hordy a Aliance pouze oslabí nebo zničí jednou pro vždy.

Dokáží se Aliance a Horda spojit v boji proti společnému nepříteli?