Vydání dalšího dílu oblíbeného fotbalového simulátoru Pro Evolution Soccer, zkráceně PES 2019 se nezadržitelně blíží. Ačkoliv by si vývojáři přáli, aby se vzhledem k neustále se snižujícímu času do vydání, hra blížila jakési finální verzi, objevují se další a další problémy.

U těchto her jsou jedním z hlavních bodů licence. PES se ještě donedávna mohl pyšnit licencí na Ligu mistrů - nejprestižnější fotbalovou soutěž pořádanou Evproskou asociací. Jenže i o to letos v dubnu hra přišla. Po dlouhých 10 letech. A další problém se objevil nyní.

V loňském ročníku PES 2018 jsme v rámci Bundesligy - nejvyšší německé fotbalové soutěže mohli najít jediný klub, pod správným jménem a se všemi jeho aspekty přesně tak, jak je ve skutečnosti. Někteří možná víte, tímto týmem byla Borussia Dortmund, ve které v nepříliš vzdálené minulosti působili i naši tuzemští fotbalisté jako například Tomáš Rosický nebo Jan Koller. Jenže ani německé Borussie se v letošním ročníku nedočkáme. Jak bylo včera oznámeno, dohoda mezi klubem a Konami (vývojář PES) byla předčasně ukončena. Oficiální důvod nebyl uveden.

Opět to tedy vypadá, že ani letos se žádné revoluce nedočkáme a fotbalový trůn v žánru her bude opět patřit konkurenční sérii FIFA od EA Sports. Pokud však patříte mezi dlouhodobější fanoušky právě této hry a nebo jí chcete dát šanci, můžete tak učinit 28. srpna, kdy hra vyjde pro PlayStation 4 a Xbox One nebo 30. srpna, kdy se hra dostane i na PC.

Připomenout si, co nový ročník přinese, můžete v našem starším článku.