Svět Warcraftu je obrovský a ukrývá nespočet referencí na jiné hry, knížky, filmy či dokonce na reálný svět. Na Azerothu tak můžeme potkat i několik slavných osobností z našeho světa.

Stan Lee, legenda a komiksový tvůrce, který se podílel na vzniků hrdinů jako Spiderman, Iron Man, Doctor Strange, Avengers, Hulk či Thor, zemřel na podzim roku 2018. Do hry byla postava přidána v patchi 8.1.5 a potkat ji můžeme ve stormwindské pevnosti. Velká síla vyžaduje velkou zodpovědnost, a tak doufejme, že válečnický veterán úspěšně ubrání hlavní město Aliance proti nepříteli.

 

V Townlong Steppes je můžeme vidět kutálející se pandarenku Adele. Ano, kutálející se. Neodkazuje na nikoho jiného než zpěvačku Adele a její píseň Rolling in the Deep.

Dědičku podílu hotelového impéria a americkou celebritu Paris Hilton lze nalézt v Shattrah City, postavě nechybí ani ikonický mazlíček. Haris Pilton prodává (až na jeden batoh rozšiřující inventář) samé předražené zbytečnosti. Právě za koupi tohoto batohu lze získat achievement: „My sack is gigantique.“

Herce a zpěváka Justina Timberlakea je ve hře možné objevit pod jménem Justin Timberlord v Garrisoně, kde, jak jméno napovídá, je mistrem pily. Ale jak herní Justin říká, dřevo je pouze koníček. Jeho skutečným posláním je zpěv a tanec.

Gordon Ramsay, světoznámý šéfkuchař, je ve World of Warcraft k nalezení pod jménem Gordon Tramsay v oblasti Feralas. Při pokusu o rozhovor se hráče ptá: „Máš na to zůstat v mé kuchyni?“

Archeolog, cestovatel a dobrodruh Harrison Jones, který odkazuje na Indiana Jonese a jeho představitele, se ve World of Warcraft poprvé objevil v datadisku Burning Crusade. Během Cataclysm s ním hráči mohli absolvovat sérii úkolů v pouštním chrámu Uldum. Herní Jones má příšerný strach, což je reference na Indyho hrůzu z hadů. V jiné hře z dílny Blizzard, Hearthstone, má dokonce vlastní kartičku, která říká: „That belongs in the musem,“ což odkazuje na Jonesovu hlášku.

Pečovatelka Ophera Windfury je referencí na Oprah Winfrey, moderátorku, herečku a vydavatelku časopisu. Ophera se nachází v chrámu Telhamat v lokaci Hellfire Peninsula a je jednou z mála z rasy draeneiů, kdo má i příjmení.

V Nagrandu je možné nalézt magickou lampu, která přivolá džina Robina. Ten do hry přibyl na uctění památky Robina Williamse. Americký herec se proslavil ve filmech jako Jumanji, Noc v muzeu či Svět podle Garpa a mimo jiní propůjčil svůj hlas džinovi v animované pohádce Aladin.

Hra o trůny míří momentálně do finále, ve světě Warcraftu na ní byly reference už během datadisku Warlords of Draenor. Ve Stormshieldu můžeme potkat gladiátorku Amelii Clarke, která odkazuje na Emiliu Clarke, představitelku Daenerys, matku draků. 

V podvodní říši Vashj'iru se vzácně objevuje siréna lady La-la, která odkazuje na lady Gagu. Název její schopnost Briny Romance nápadně připomíná píseň Bad Romance.