Příznivci hraček zkrátka milují kostičkovanou stavebnici LEGO. Tento výrobek zná snad každé dítě a už to dávno nejsou jen klasické barevné kostičky. Do "vesmíru" kostiček se podíval Marvel, DC a další. K velkému zástupu se nyní přidává i svět profesionálního hraní her v podobě stavebnice s názvem Herní turnaj v kamionu.

Na oficiálních stránkách zástupce LEGO v České republice se můžeme dočíst podrobné informace jak o samotném produktu, tak o esportu. Herní sada je doporučená od sedmi let a obsahuje na 344 kostiček, díky kterým si můžete postavit vlastní areál, ve kterém budete pořádat herní turnaje. K League of Legends bychom ale vaše ratolesti raději nepouštěli.

Stavebnice obsahuje vše, co děti potřebují k sestavení kamionu a herního turnaje, včetně pódia, 2 herních stanic a velkoplošné obrazovky. Součástí je i pohár pro vítěze, merchandise pro fanoušky týmů a tři tematické malé figurky. Děti mohou animovat záběry z her na velkoplošné obrazovce a upravovat lištu zobrazující postup ve hře, aby byly soupeřící minifigurky pořádně motivované.

Je tak hezké vidět, že se herní tematice dostává čím dál tím více prostoru, který esport a podobné posune více do mainstreamu.