Z pohledu konzolového a počítačového hráče je cíl akvizice Activision Blizzard poměrně jasný - posilnit Game Pass silnými tituly a zajistit si své exkluzivity. Jenže, jak ukazuje analytik Daniel Ahmad i vyjádření Spencera či Nadelly, důvodů bude mnohem více a velkou roli v tom hraje i mobilní průmysl.

Můžeme začít například u analytika herního průmyslu Ahmada, který poukázal na informace, které dle něj pořádně nezazněly. Součástí akvizice je i studio King, které stojí za extrémně populární sérií Candy Crush. Jen samotný King zaznamenal za minulý rok příjmy ve výši více jak dvou miliard dolarů, což je čtvrtina všech příjmů Activision Blizzard. King začalo budovat další mobilní studia, tudíž se zde tvoří velký potenciál.

Na druhé straně máme Xbox, který nemá ani jedno studio zaměřené na mobilní hry, jenž v dnešní době tvoří více jak polovinu herního průmyslu. I přes to se ale snaží Game Pass nacpat i na mobily a s externími partnery pracují na mobilních hrách inspirované zajetými franšízami.

Je tedy jasné, že jednou z velkých motivací byla i další expanze na mobily – a potvrzuje to i Nadella.

Když se podíváme do budoucna a zvážíme nové možnosti, jako například nabízení Overwatch či Diabla skrze streaming na mobilech všem, kteří si platí Game Pass, začnete rozumět tomu, proč je tato akvizice skvělá,“ prozradil Nadella na konferenčním hovoru. Jeho slova následně potvrdil i Phil Spencer. „Mobily jsou největší kategorií her, ve které jsme neměli žádné zastoupení. Tato transakce nám dává jednoho z nejúspěšnějších mobilních vydavatelů a osobně se těším, až se budeme učit od týmů v King.

Proč se i Microsoft, který má vlastní konzoli i operační systém na počítači, chce dostat skrze herní průmysl na mobily? Jednoduché – dle Ahmada chce Xbox zasáhnout svou značkou až tři miliardy hráčů po celém světě, což bez cloudové technologie a přítomností na mobilech nepůjde.