Minulý rok Microsoft přišel se zajímavým konceptem skládacího tabletu s názvem Surface Duo. Jedná se o Android zařízení, které konceptem připomíná nejblíže Samsung Galaxy Fold. Surface Duo ovšem nemá ohebnou obrazovku. Ta je v půlce rozdělená a obě části, které spojuje pant s možností otočení o 180°, kryje tvrzené sklo.

Surface Duo má dva displeje se shodným poměrem stran 4:3 a rozlišením 1800 x 1350 pixelů. Dohromady tak tvoří obrazovku o rozměru 8,1 palců s rozlišením 2700 x 1800 bodů.

Na tabletu běží speciálně upravený Android. Ten umožňuje například spustit aplikaci jen na jednom ze dvojice displejů.

Microsoft slibuje až celodenní výdrž, ačkoliv mají dvě baterie v těle zařízení celkovou kapacitu pouze 3577 mAh. To je méně, než například původní Galaxy Fold.

Specifikace zahrnují až 256 GB paměti, 6 GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 855 a podporu LTE. Zvláště procesor poukazuje, že se jedná o zařízení vyvíjené minulý rok. Podobně na tom byl i Samsung Galaxy Z Flip. Ten se ovšem dočkal aktualizace interních komponent včetně podpory 5G sítí. Zda podobný osud čeká i Surface duo je zatím ve hvězdách.

Microsoft nacenil novinku na 1 399 dolarů. Vzhledem k malé podpoře Microsoftu, co se týče prodeje hardwaru v EU, nelze očekávat, že by se Surface Duo brzy začal prodávat u nás. Tuto domněnku podporuje i možnost zakoupení zařízení pouze přes Microsoft online store, internetový obchod Best Buy a operátora AT&T.